Luce: Farka güvenmeyin

Galatasaray'ın, Gençlerbirliği ile 1-1 berabere kalıp, zirve yolunda büyük yara alması; üstelik aradaki puan farkının da beşe çıkması, Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu'yu sıkıntıya soktu.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray'ın, Gençlerbirliği ile 1-1 berabere kalıp, zirve yolunda büyük yara alması; üstelik aradaki puan farkının da beşe çıkması, Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu'yu sıkıntıya soktu. Tecrübeli çalıştırıcı, takımının bu puan farkından dolayı motivasyon bozukluğu yaşamaması için büyük bir çaba sarfediyor. Oyuncularına her fırsatta şampiyonluğu ligin son maçı olan Samsun'da kutlayacaklarını ifade eden Rumen çalıştıcırı, hafta sonnudaki Gençlerbirliği maçı öncesi sıkı önlemler de aldı. Galatasaray-Gençlerbirliği maçını oyuncularına izletecek olan tecrübeli çalıştırıcı, oyuncularına uyarılarda bulunarak, "Sakın ola ki kimse rehavete kapılmasın. Önümüzde çok zorlu üç maç var; bunları kazanamadan şampiyon olamayız" dedi.
Siyah-Beyazlı takımın antrenörü Feyyaz Uçar ise, Galatasaray maçı oynanmadan kimsenin Beşiktaş'ı şampiyon ilan etmemesi gerektiğini söyledi. Uçar, Galatasaray'ın, berabere kalmasının kendilerine sadece küçük bir avantaj sağladığını ifade ederek, "Henüz matematiksel olarak şampiyon olmadık. Aynı ciddiyet ve inançla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Futbolcularımıza da bu yönde telkinde bulunacağız" diye konuştu. Gençlerbirliği ile oynayacakları maça da değinen Uçar, bu karşılaşmaya kazanmak için çıkacaklarını ifade etti.
Matematik ve felsefe!
Oyuncular, Ankara'dan üç puanla döneceklerini iddia ettiler. Tayfur, "Düne bakmanın bir anlamı yok. Gençler'i yenip yolumuza devam etmek istiyoruz" derken İbrahim ince bir mesaj gönderdi: "Taraftarımız bana 'Deli İbrahim' diyor, ancak bu saatten sonra puan kaybedersek bütün takıma 'deli' diyecekler" dedi. Zorlu denklemi ise tecrübeli oyuncu Zago anlattı: "Bize hep şunu öğrettiler: En önemli maç ilk maçtır. Bu felsefe ile kalan maçlarımıza çıkarsak şampiyonluk düğümü son maça kalmayabilir. Zaten Gençler ve Galatasaray'ı yenersek turu İnönü'de atarız."