Luce Gençler'i çözdü

Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Gençlerbirliği maçının taktiğini belirledi.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Gençlerbirliği maçının taktiğini belirledi. Rumen teknik adam tam saha pres yapacak ve orta alanı kalabalık tutarak rakibinin kontratağa çıkmasına engel olacak. Başkent ekibinin özellikle kanatlardan geliştirdiği ataklar ve geriden çıkartılan uzun toplarla pozisyon yarattığını tespit eden Lucescu, takımını sahaya 3-6-1 düzeninde dizecek. Böylece hem kanatları kapatacak hem de orta alanı kalabalık tutarak Gençler ataklarını bu bölgede durduracak.
Menajer Sinan Engin, bu sezon Gençlerbirliği'ni henüz yenemediklerini anımsatarak, "Rakibimiz bu sezon büyük bir çıkış yaptı. Kimse bunu beklemiyordu. Cumartesi günkü maç iki takım açısından da çok zor" dedi. Engin galibiyetten başka bir şey düşünmediklerini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye Kupası'nda zevkli ve çekişmeli geçen bir maç sonrası rakibimize yenilmiştik. Ancak bu mücadeleyi asla bir intikam maçı olarak görmüyoruz. Sadece üç puanı almak istiyoruz. Maçın centilmence geçmesini umuyorum."
Son haftalardaki performansıyla göz dolduran Giunti, Beşiktaş'ı tercih etmekle çok doğru bir karar verdiğini belirterek, "İstanbul'da daha önce şampiyonluk yaşadığım Milan'dan daha heyecanlı bir ortam buldum" dedi. İtalyan futbolcu hedefleri büyük olan Beşiktaş'ta gelecek sezon forma giymek istediğini de sözlerine ekledi.
Öte yandan başkan Serdar Bilgili ve yöneticiler, '100. Yıl Etkinlikleri' kapsamında düzenlenen bilgi yarışmasına katıldı. Üsküdar Beşiktaşlılar Derneği'nin düzenlediği yarışmada birinci olan Kısıklı İlköğretim Okulu'na özel olarak üretilen altın hatıra parası ve formalar hediye edildi.