Luce gözyaşlarını tutamadı

Beko firmasının Romanya'daki yatırımları için reklam kampanyasına katılan Mircea Luescu, Crown Plaza Otel'de düzenlenene basın toplantısında gözyaşlarını tutamadı.
Haber: BÜNYAMİN OSMAN / Arşivi

BÜKREŞ - Beko firmasının Romanya'daki yatırımları için reklam kampanyasına katılan Mircea Luescu, Crown Plaza Otel'de düzenlenene basın toplantısında gözyaşlarını tutamadı. Lucescu, barkovizyon gösterileri ile başlayan toplantıda bir hayli heyecanlıydı. Barkovizyonda, Rumen hocanın Romanya'da başlayıp, İtalya ve Türkiye'de devam eden teknik direktörlük görüntüleri ekrana geldi. Lucescu, Galatasaray'da Jardel ile birlikte kupayı kaldırırken görnütüleri ekrana gelince gözyaşlarını tutamayıp ağladı. Beşiktaş görüntülerini ise gözyaşları içinde izlerken, şampiyonluk maçında Sergen'in Galatasaray'a attığı golün görüntülerinde ayağa kalktı ve uzun süre elleri ile yüzünü tutarak bakakaldı.
Lucescu, toplantı sonrası, "O anı yaşarken birşeyin farkında olmuyorsunuz. Ancak çok güzel bir klip hazırlanmış. Şimdi bunları görünce duygu yoğunluğu oldu. Ağlamam gayet doğal. Bu noktaya nasıl geldiğimi gördüm; olağünsüt bir şey. Aylarca Türkiye'de geçirdiğim 3 yılın özetinin dışa vurumu. Hagi ve Popescu'lu Galatasaray ve son Beşiktaş yaşantım gözümün onünde canlandı" yorumunda bulundu.
'Türkiye kazanır'
Lucescu sorular üzerine, Milli Takım'ın İngiltere ile yapacağı maç da değinerek, "Türkiye tarihinde İngiltere'ye gol bile atamamış. Anak her şeyin bir ilki vardır. Dünya üçüncüsü olan bir takımın İngiltere'yi yeneceğini umuyorum. İngilizler'in son günlerde ortaya attıkları çeşitli iddialar tamamen stratejik. Bundan 5 bin yıl önce yaşayan bir Çinli general Tsun-Pu 'Savaş Stratejileri' adlı kitabında, savaşların strateji ile kazanıldığını anlatıyor. İngilizler de bu yolu izliyor" dedi. Rumen hoca, Bükreş caddelerini süsleyen reklam kampanyası için Beko'dan ücret talep etmedi. Lucescu, para yerine hastanelere malzeme verilmesini istedi.
Diğer yandan koyu bir Beşiktaş taraftarı ve Siyah-Beyazlı kulübün fahri üyesi olan Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref'in özel daveti üzerine Beşiktaş, bu ülkeye gitme kararı aldı. Siyah-Beyazlı takım, devre arasınhda Pakistan'ın başkenti İslamabad'a giderek burada biri Pakistan Milli Takımı olmak üzere iki özel maç yapacak.