Luce, Hassan'ı pahalı buldu

Adanaspor'u deplasmanda 1-0 yenerek üç puan alan lider Beşiktaş'ta, büyük sevinç yaşanıyor. Adanaspor'un iyi bir ekip olduğunu ve kontratak futbolunu çok iyi uyguladığını belirten Mircea Lucescu, "Biz de iyi organize olduk. İlk yarı rakibimizin gücünün bitmesini bekledik ve bu yarının sonlarında zorlayarak golü de bulduk" dedi.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Adanaspor'u deplasmanda 1-0 yenerek üç puan alan lider Beşiktaş'ta, büyük sevinç yaşanıyor. Adanaspor'un iyi bir ekip olduğunu ve kontratak futbolunu çok iyi uyguladığını belirten Mircea Lucescu, "Biz de iyi organize olduk. İlk yarı rakibimizin gücünün bitmesini bekledik ve bu yarının sonlarında zorlayarak golü de bulduk" dedi.
Lucescu, Adana- spor'un ikinci yarıda oyunu ileriye yıkmak istediği anlarda İlhan Mansız'ın yerine Ahmet Dursun'u alarak oyunun şeklini değiştirdiklerini ifade ederek, şunları kaydetti: "Maçta Sergen de, daha sonra yerine giren Tümer de başarılı bir oyun ortaya koydular. İyi bir kadromuz var. Oyuncularım takımı zafere ulaştırmak için mücadele ediyor. Kazandığımız iki penaltı da doğruydu. Maçta farklı galip gelseydik, bu durum, iyi mücadele eden Adanaspor'a haksızlık olurdu."
Öte yandan, Beşiktaş yönetimi, Ahmet Hassan ile her konuda anlaşmaya varırken, Lucescu'nun bu transfere karşı çıkması üzerine geri adım attı. Lucescu, Adana maçı dönüşü görüştüğü başkan Serdar Bilgili'ye, "Bu futbolcu için verilen 350 bin dolar peşin ve yıllık 850 bin dolarlık ücret abartılı. Çok daha uygun paraya kaliteli ve orta alanın yükünü taşıyacak isimler var. Bu şartalarda böyle bir transfer düşünmüyorum" dediği ve yönetimin de Rumen çalıştırıcının talebi doğrultusunda hareket etme kararı aldığı öğrenildi.
İlhan Mansız'a terapi!
Son haftalarda bir türlü golle buluşamayan İlhan Mansız'a, teknik heyet sahip çıktı. Sinan Engin, İlhan ile uzun süren bir görüşme yaptı. Engin, "İlhan bu takımın olmazsa olmaz oyuncularından biri. Zor bir dönemden geçiyor. Ancak onun sahada olması bile rakiplerimize korku, bize de avantaj sağlıyor. Bu sıralar biraz morale ihtiyacı var. Bir gol atarsa arkasından patlama yapar. Bunları kendisine anlattım" dedi.
Kartal'ın başarılı file bekçisi Cordoba, takımın en az gol yeme rekorunu
elinde tutmasına ilginç bir yaklaşımda bulundu. Cordoba, "Şampiyonluğa gittiğimiz için, herkes bize gol atmayı düşünüyor. Gol yemek, kimsenin aklından bile geçmiyor. Bunu en iyi ben görüyorum. Forvette top kaybedince en uçtaki adam, hemen geri koşmaya başlıyor. Saha içindeki yardımlaşma, kaleden başlayıp, en uçta bitiyor. Bu da, görev yapan herkesin başarısı. Ben sadece yapmam gerekeni yapıyorum. Zaten bunun için burdayım ve ayrılmayı da asla düşünmüyorum" dedi.