Luce: İki maç kaldı gerginlik istemiyorum

Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, önceki gün yapılan idmanda yaşanan gerginlik sonrası takım kaptanları Tayfur ve Sergen ile bir görüşme yaptı.

İSTANBUL- Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, önceki gün yapılan idmanda yaşanan gerginlik sonrası takım kaptanları Tayfur ve Sergen ile bir görüşme yaptı. Rumen çalıştırıcı, "Ligin son iki haftasına giriyoruz ve 5 puan öndeyiz. Bu stres, bu gerginlik neyin nesi. Bu sezon boyunca en sakin olmamız gereken maça çıkıyoruz. Galatasaray karşılaşmasını onbir kişi tamamlamamız şart. Onun için arkadaşlarınıza sahip çıkın; takım içinde sorun istemiyorum. Sadece rakibi düşünmenizi istiyorum" dedi. Tayfur, bu durumun bir anlık sinir olduğunu söyleyerek "Takım içinde herhangi bir sorun yok. Maç gününe kadar herşey yoluna girer" karşılığını verirken; Sergen, "İdmanlardaki gerginlik sadece, şampiyonluk ve derbi kazanma hırsından kaynaklanıyor" dedi.
Lucescu son haftalardaki suskunluğunu hırçınlığa dönüştüren İlhan ile de özel bir görüşme yaparak, yıldız futbolcuya bir dizi uyarılarda bulundu. İlhan'a "Hakemler ve rakip oyuncularla ağız dalaşına girmeni istemiyorum. Enerjini, futbola harca; sadece gol atmayı düşün. Senin iyi oynaman, Beşiktaş'ın kazanması demektir, bunu sakın unutma" diyen başarılı hoca, suskun golcüsünden Galatasaray maçında gol beklediğini söyledi.
Beşiktaş-Galatasaray maçının biletleri satışa sunulur sunulmaz tükendi. Kapalı tribün 55, yeni açık 16, eski açık ise 12,5 milyon liradan satıldığı kaydedildi. Öte yandan derbi için bahisçiler, Siyah-Beyazlı takımın galibiyetine daha fazla şans veriyor. (Spor Servisi)