Luce: İyi sonuç güzel futbol

Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, sonuçtan memnun olduğunu belirterek, "Güzel bir sonuç. Oyunun kontrolü bizdeydi. Gerektiğinde maçı rolantiye aldık. Gerektiğinde ise hızlandırıp rakibi zor duruma soktuk.

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, sonuçtan memnun olduğunu belirterek, "Güzel bir sonuç. Oyunun kontrolü bizdeydi. Gerektiğinde maçı rolantiye aldık. Gerektiğinde ise hızlandırıp rakibi zor duruma soktuk. Yaptığımız baskı nedeniyle rakip 10 kişi kaldı. Sonuçta haklı bir galibiyet elde ettik" diye konuştu.
Rumen teknik adam, sahaya sürdüğü kadroyla ilgili olarak da, "İlk onbirde başlayanlar ile sonradan oyuna giren futbolcularımdan memnunum. Yeniler farklı bir sisteme alışmaya çalışıyor. Emre Aşık iyi oynadı. Dörtlü defans sistemi alışık bu oyuncu üçlü sistemde de başarılı olacağını gösterdi. Ancak zamana ihtiyaca var. Sinan ise iyiye gidiyor. Gol attı moral buldu. Sergen'in de zamana ihtiyacı var. İyi yolda. Ahmet Hassan için beklemek lazım. Pancu'yu sakatlığı nedeniyle riske etmedim. Eğer ihtiyacımız olsaydı, oyuna sürecektim" yorumunu yaptı. Lucescu basın toplantısı sonrası, "Artık bana transferleri sormuyorsunuz" diyerek basın mensuplarıyla şakalaştı. (Spor Servisi)