Luce, kararını bugün verecek

Beşiktaş'ın hocası Mircea Lucescu, transferle ilgili son durumun pazartesi günü belli olacağını, çünkü İlhan Mansız'ın oynayıp oynamayacağının ancak bugün netlik kazanacağını söyledi.

VİYANA - Beşiktaş'ın hocası Mircea Lucescu, transferle ilgili son durumun pazartesi günü belli olacağını, çünkü İlhan Mansız'ın oynayıp oynamayacağının ancak bugün netlik kazanacağını söyledi. Lucescu, "Transfer stratejimizi, İlhan'ın durumu belli olduktan sonra belirleyeceğiz. İlhan'ın yeniden sakatlanma riski var. Ancak yeni alacağımız oyuncu İlhan'ın oynaması durumunda tribünde oturmak zorunda kalacak. Yani ortaya garip bir durum çıkacak. Onun için her şeye pazartesi günü karar vereceğim" diye konuştu.
Kaleci Cordoba'nın hem kafa hem de fizik olarak istenilen düzeyde olmadığını belirten Lucescu, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Cordoba'yla yeni sözleşme yapıp mukaveleyi uzatmak istiyoruz. İmza attıktan sonra, fizik
olarak hazır hale gelince kafasını da yeniden sahaya verecektir. Göksel'i de tutmak istedim, ancak o, oynamak istediğini söyleyip ayrıldı. Haklı, çünkü bu yaştan sonra oynaması lazım. Ramazan genç ve bekleyebilir. Takım olarak geçen yılın çok çok ilerisindeyiz. Oyuncularımdan ve ortaya koydukları futboldan memnunum ancak tam anlamıyla hazır değiliz. Sinan, çok yetenekli bir futbolcu. Söylediklerimi yaparsa Fenerbahçeli Tuncay'dan çok daha iyi yerlere gelecek."
Yarınki rakip Arsenal
Rapid Wien ile oynadığı Avusturya'daki ilk hazırlık maçından sonra karayolu ile Loipersdorf köyüne giden Beşiktaş, buradaki ikinci çalışmasını kaldığı İntercontinental Otel yakınındaki sahada gerçekleştirdi. Bu arada Raid Wien maçının ikinci devresinde belinden sakatlanan kaleci Ramazan'ın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu ve tedavisinin devam ettiği bildirildi. Siyah-Beyazlılar, kamp programı çerçevesinde yarın saat 19.00'da İngiltere'nin güçlü takımlarından Arsenal ile ikinci hazırlık maçını yapacak. (Spor Servisi)