Luce, Kartal'ı eve sakladı

Gençlerbirliği ile zorlu bir maça çıkacak olan lider Beşiktaş, çalışmalarını büyük bir gizlilik içinde yürütüyor. Teknik direktör Mircea Lucescu'nun emriyle kapılarını dış dünyaya kapatan Siyah-Beyazlılar, Ankara'dan da üç puanla dönmenin hesaplarını yapıyor.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Gençlerbirliği ile zorlu bir maça çıkacak olan lider Beşiktaş, çalışmalarını büyük bir gizlilik içinde yürütüyor. Teknik direktör Mircea Lucescu'nun emriyle kapılarını dış dünyaya kapatan Siyah-Beyazlılar, Ankara'dan da üç puanla dönmenin hesaplarını yapıyor. Çarşamba günü yapılan idmanda ayak bileği dönen Ronaldo, bugün bir kez daha kontrolden geçirilecek. Ayağında şiddetli ağrılar olan tecrübeli futbolcunun durumunun bugün netlik kazanması bekleniyor. Brezilyalı futbolcunun oynayamaması durumunda, Lucescu'nun Ali Eren'e görev vermesi bekleniyor. Teknik heyet, bu futblocuyla bir görüşme yaparak hafta sonu hazır olmasını istedi. Ronalod'nun oynamaması durumunda Zago, liberoya geçecek, Ali Eren ise stoperde forma giyecek. Tecrübeli oyuncu, "Nerede görev verirlerse versinler çıkıp elimden gelenin en iyisini yaparım. Ayrıca bu sahaya da hiç yabancı değilim" diye konuştu.
Oyuncular yönetime söz verdi
Öte yandan önceki akşam, futbol takımına Yıldırım Demirören'in yalısında verilen özel davette, tek konu şampiyonluktu. Başkan ve yöneticilerin de katıldığı yemek gece geç saatlere kadar sürerken, yalının özel konukları, ev sahiplerine şampiyonluk konusunda söz verdi. Lucescu, "Yarış ligin sonuna kadar sürer ama aradaki beş puanlık fark bizim için büyük avantaj" derken, kaptan Tayfur takım arkadaşları adına yaptığı konuşmada, "Biz şampiyonluk için and içtik. Bu saatten sonra şampiyonluğu kimselere bırakmayız. Galatasaray ile aynı puandaymış gibi mücadele edeceğiz" diye konuştuğu öğrenildi.