Luce'den takımına övgü

Mircea Lucescu, Chelsea'nin maçı kaybetmesinin çok fazla büyütülmemesi gerektiğini belirtirken, futbolcularının bütün sahayı büyük bir başarıyla kapladığını söyledi.

LONDRA - Mircea Lucescu, Chelsea'nin maçı kaybetmesinin çok fazla büyütülmemesi gerektiğini belirtirken, futbolcularının bütün sahayı büyük bir başarıyla kapladığını söyledi. "Chelsea kolay bir takımla oynamadı, Beşiktaş'la oynadı" diyen Lucescu, Ranieri'nin en büyük güçlüğünün yeni oyuncularla eskileri kaynaştırmaya çalışarak, ideal bir kadro kurmak olduğunu ifade etti. Ranieri'nin ikinci yarıdan sonra geçen yılki onbirini sahaya sürmek istediğini, ancak sonuç alamadığını da belirten Lucescu, Chelsea'nin çok iyi futbolcuları olduğunu, ancak Beşiktaş gibi iyi bir rakiple oynamanın dezavantajını yaşadığını belirtti.
Chelsea'nin kendi sahasında oynamanın güçlüğünü yaşadığını, aynı güçlükle Lazio maçında karşılaştığını kaydeden Lucescu, takımının maçın 11'e 11 oynandığı sürede başarılı oyun sergilediğini vurguladı. Lazio ile Chelsea'yi karşılaştıran Rumen teknik adam, Chelsea'nin hücumda iyi bir takım olduğunu, Lazio'nun ise disiplinli ve güçlü oynadığını belirterek, Chelsea'nin göze daha hoş görünen bir futbol sergilediğini söyledi.
Bilgili: Sonuna kadar gideriz
Başkan Bilgili, amaçlarının Avrupa'da sonuna kadar gitmek olduğunu söyledi. Bilgili, hedeflerinin çok yüksekler olduğunu belirterek, şunları söyledi: "İyi bir takımız, çok iyi bir kadromuz var. İnancımız da çok iyi durumda. Beşiktaş'ta taşlar yerine oturdu ve bu devam edecek. Türk halkına bu mutluluğu yaşattığımız için gururluyuz. Arkadaşlarıma güveniyordum. Taraftar desteğimiz de vardı. Herkese teşekkür ediyorum. Sonuna kadar gideceğiz. Tüm spor kamuoyuna bu mutluluğu yaşattık. Ancak bu hiçbir şey değil. Amaç sonuna kadar gitmek. Herkesin beklediği, Avrupa'da hedeflenen sonuca bu defa gideceğiz."
'Cezayı kendisine soracağız'
İkinci başkan Hüsnü Güreli, Chelsea karşısında aldıkları galibiyetten büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, "Böylesine bir geceyi bize yaşattıkları için hocamız ve bütün oyuncularımıza teşekkür ediyorum" dedi.
Takımı galibiyete taşıyan Sergen'in gecenin en önemli yıldızı olduğunu vurgulayan Güreli, Lucescu'ya da övgüde bulunarak, şöyle konuştu: "Chelsea'nın fazla pozisyon bulamayışı Lucescu'nun taktiğinin eseridir. Bu galibiyeti hemen unutmalıyız. Önümüzde önemli maçlar var. Sparta Prag maçını da 3 puanla geçersek gruptan çıkmak için işimiz biraz daha kolaylaşır."
Güreli, İlhan Mansız'a ceza verilip verilmeyeceği konusunda, "Bunu, kendisine soracağız" dedi. Yıldız futbolcunun, kırmızı karttan sonra yaşadığı vicdan azabıyla cezasını çektiğini ifade eden Güreli, "Yaşadıklarıyla cezasını çekti diye düşünüyorum. Bir sarı kartı varken ikinci kez aynı hareketi nasıl yapar. Hakemin düdüğünü duymadığını düşünüyorum. Kendisiyle konuşacağız" diye konuştu. (Spor Servisi)