Luce'den yönetime yasak

Beşiktaş'ta teknik direktör Mircea Lucescu'nun ricası üzerine Siyah-Beyazlı yöneticilerin santrfor transferi konusunda, konuşmalarına yasak geldi.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş'ta teknik direktör Mircea Lucescu'nun ricası üzerine Siyah-Beyazlı yöneticilerin santrfor transferi konusunda, konuşmalarına yasak geldi. Lucescu'nun, kulüp başkanı Serdar Bilgili'ye, "Ben, sürekli olarak oyuncu almayacağımı söylüyorum, fakat medyada, hem de ilk ağızdan yöneticiler, bu konuyu sürekli gündemde tutuyor. Bu olay motive olmamıza da engel oluyor. Lütfen önlem alın" talebinde bulunduğu, bunun üzerine Bilgili'nin yönetim kurulu toplantısında yöneticileri bu konuda uyardığı öğrenildi.
Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Kıvanç Oktay, transfer istememesi ve yeni
oyuncuları onbirde oynatmaması nedeniyle tepki alan teknik direktörlerine destek vererek, "Hocamız bu takımı şampiyon yaptı. Eleştiriler yanlış. O ne yapıyorsa doğrudur" dedi. Yönetim kurulu üyesi İbrahim Altınsay ise transfer konusunda Lucescu'nun bekleme kararı aldığını, kendilerinin de buna uyduğunu söyledi. Antrenör Feyyaz Uçar'ın Brezilya'ya gidişinin önceden planlanmış bir girişim olduğunu anlatan Altınsay, seyahatin direkt olarak transferle ilgisinin olmadığını vurguladı.
İlhan oynamak istiyor
İlhan Mansız Lucescu'ya çok iyi olduğunu ve önümüzdeki hafta deplasmanda oynanacak olan Denizlispor karşısında forma giymek istediğini söyledi. Ancak yıldız oyuncusunu tam olarak iyileşmeden riske etmek istemeyen Rumen hocanın, "Sen çalışmalarına böyle devam et. Duruma göre değerlendiririz" karşılığı verdi. Takımla birlikte çalışmalırını sürdüren İlhan, İtalyan Prof. Marcacci'nin verdiği çalışma programıyla birlikte, sağlık ekibi ve teknik heyetin talimatları doğrultusunda günde iki ayrı idman daha yapıyor.
Ligin ilk iki maçında bolca pozisyona girmesine rağmen gol atamayan Ahmet Dursun, Ankaragücü'ne bileniyor. Yıldız futbolcu, "Herşey atacağım bir gole bağlı. OnDan sonra hem kafa hem de fizik olarak rahatlayacağım. Bu hafta bu sorun da ortadan kalkacak. Kedimi iyi hissediyorum" diye konuştu.