Luce'nin forvet sıkıntısı

Beşiktaş'ta, Şampiyonlar Ligi'nde oynayacakları Sparta Prag maçı öncesi Mircea Lucescu'nun en büyük sorunu, forvette kime yer vereceği.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş'ta, Şampiyonlar Ligi'nde oynayacakları Sparta Prag maçı öncesi Mircea Lucescu'nun en büyük sorunu, forvette kime yer vereceği. İlhan Mansız'ın kırmızı kart cezalısı; Ahmet Dursun'un sakatlık yüzünden formsuz olması; Sinan'ın da Lucescu'nun söylemi ile, "Fizik gücü olarak eksik" görülmesi Rumen hocayı sıkıntıya soktu.
Lucescu, daha önce bu iki oyuncunun eksikliğini Sergen ve Pancu kapatmıştı. Ama bu zorlu deplasman öncesi Sergen'in ağrılarının sürüyor olması ve Pancu'nun da bu sezon bir türlü istikrar sağlayamaması; üstüne Tümer'in de Diyarbakırspor maçında sakatlanması, Rumen çalıştırıcının tüm planlarını alt üst etti. Yapılan idmanlarda, başarılı çalıştırıcının özellikle Ahmet Hassan'la özel olarak ilgilenmesi, bu oyuncunun Prag'da forvette görev alacağına dair bir işaret olarak algılandı.
Bilgili: Kazanıp geleceğiz
Başkan Serdar Bilgili, Prag maçı öncesi tıpkı Chelsea'de olduğu gibi iddialı konuştu. Bilgili, "Bü tür maçların favorisi yok. Ancak Chelsea maçı öncesi takıma ne kadar güvenimiz varsa, şimdi de en az o kadar galibiyete inanıyorum. Teknik heyet ve futbolcularımdan bir galibiyet daha alarak Türk futbolunda yeni bir dönemin başlangıcını yapmalarını bekliyorum. Tek yumruk olarak İstanbul'a 6 puanla döneceğiz. Beşiktaş bir üst tura, ardından da çeyrek finale çıkmak için her şeyini ortaya koyuyor" diye konuştu.
Sparta Prag ile Beşiktaş arasında yarın yapılacak maçı Lüksemburglu hakem Alain Hamer yönetecek. Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'daki Toyota Arena'da 21.45'te başlayacak maçta, Hamer'in yardımcılıklarını Lüksemburglu
Henri Reuter ve Fransız Attilio Ugolini yapacak. 4. hakem ise Fransız Stephane Moulin olacak.