Luce'nin planları 'orta'da

Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Galatasaray karşısında Gençlerbirliği karşısında uyguladığı taktikle çıkacak. Hafta boyunca yapılan çalışmalarda, orta saha üzerinde duran Lucescu, bu alandaki oyuncularını sık sık uyararak kaleye şut atmalarını istedi.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi
BÜNYAMİN OSMAN / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Galatasaray karşısında Gençlerbirliği karşısında uyguladığı taktikle çıkacak. Hafta boyunca yapılan çalışmalarda, orta saha üzerinde duran Lucescu, bu alandaki oyuncularını sık sık uyararak kaleye şut atmalarını istedi. Gençler karşısında iki gol atan Kaan Dobra'dan duran topları beklemek yerine kendisine şut pozisyonu yaratmasını isteyen Rumen hoca, takımını Sarı-Kırmızılı ekip karşısında 3-6-1 düzeninde sahaya çıkartması bekleniyor. Lucescu, rakibin ataklarını da orta sahada kesmeyi planlıyor. Orta alanda Kaan, Tayfur, Giunti, Sergen, Pancu ve İbrahim'e "Maçın yükü sizde olacak. Galatasaray'ın ataklarında bol bol pres yapacaksınız, bizim ataklarımızda ise golü düşüneceksiniz" diyen başarılı çalıştırıcı, forvette ise İlhan Mansız'ı oynatacak.
'8 puanlık fark istiyorum'
Lucescu, Fatih Terim'in ve Galatasaraylı yöneticilerin açıklamalarının, stratejik ve planlı olduğunu savundu. Romanya'da yayımlanan Libertatea gazetesine konuşan başarılı teknik adam, "Terim açıklamalarıyla bizi yumuşatıp, gevşetmek istiyor. Şampiyonluğu kaybetmiş gibi konuşuyorlar ama şanslarını sonuna kadar kullanacaklar" yorumunu yaptı. Takımındaki havadan da son derece şikâyetçi olan Rumen çalıştırıcı, "Maalesef iş bitmiş gibi bakıyorlar. Gerçeği söylemek gerekirse 5 puan büyük avantaj ama iş bitmiş değil. Umarım olmaz, ama yenilirsek, belki de şampiyonluk tehlikeye girer. 8 puanlık fark istiyorum" dedi.
Lig ve Avrupa'yı bir arada götürüp, başarılı olduklarını savunan Lucescu, sezonun başlarında sakatlıklar nedeniyle tek forvetle oynamak zorunda kaldıklarını belirtti. Başarılarını istikrara, rakibi küçük görmemeye ve risksiz futbola bağlayan Lucescu, gazetenin "Lig başlamadan takımınıza güveniyor muydunuz?" sorusuna ise, "Bunları konuşmasak daha iyi
olur" diye yanıt verdi.