Luce'nin sesi kısıldı

Maç sonrasında teknik direktör Mircea Lucescu, sesi kısıldığı gerekçesiyle görüşlerini belirtmedi, yerine yardımcı antrenör Feyyaz Uçar konuştu.

  • Maç sonrasında teknik direktör Mircea Lucescu, sesi kısıldığı gerekçesiyle görüşlerini belirtmedi, yerine yardımcı antrenör Feyyaz Uçar konuştu. Uçar, mücadeleye ilişkin şunları söyledi: "Üzerimizde Lazio maçının stresi vardı. Bu yüzden pek konsantre olamadık. Az pozisyona girdik ama önemli olan üç puanı almaktı, bunu başardık. Yolumuza devam ediyoruz. Öte yandan galibiyeti korumak için özel bir çabamız yoktu, Ankaragücü biraz da risk alarak üzerimize geldi. Lazio maçına gelince, zor olacak ama forvetteki arkadaşlarımızın canlı ve istekli oluşu, bize ümit veriyor".
  • Lucescu, Ankaragücü maçında kadroda değişiklik yaptı. Rumen hoca, Lazio maçında onbirde oynattığı 5 futbolcusunu, dün akşam yedek soyundurdu. Siyah-Beyazlılar'da, kart cezalısı Nouma'nın yanı sıra, sakatlıkları süren İbrahim, Tümer ve Bayram kadroda yer almadı. Ali Cansun, Zafer, Evren, Eser de kadroya alınmayan isimler arasındaydı.
  • Karşılaşma öncesi Beşiktaş ve Ankaragücü taraftarları arasında olay çıktı. Eski açık tribünün arkasındaki büfe önünde karşı karşıya gelen taraftarlar, birbirlerine taş attı. Bu sırada bir polis memuru hafif biçimde yaralanırken, güvenlik güçleri olayın büyümesini engelledi.
  • Başkent ekibinde, kart cezalıları Yılmaz ve Ümit Ozan ile tedbirli olarak Disiplin Kurulu'na verilen Hüseyin ve sakatlığı süren Faruk Namdar, Beşiktaş maçı kadrosunda yer almadı.
  • Karşılaşmayı yaklaşık 20 bine yakın sporsever izlerken, 100 kadar Ankaragücü taraftarı da takımlarını kendilerine ayrılan tribünden destekledi. Beşiktaşlı taraftarlar İstanbul Emniyet Müdür Vekili ve aynı zamanda Beşiktaş Kongre Üyesi olan Celalettin Cerrah için 'Hoşgeldin Cerrah Baba' pankartı açtı.
  • Maçın 75. dakikasında Kaan Dobra ile Mehmet Türkmehmet'in ikili mücadelesinde Ankaragüçlü futbolcunun sağ kolu kırıldı. Genç oyuncu en az 4 hafta sahalardan uzak kalacak.
  • Ankaragücü, UEFA Kupası'nı kastederek sahaya 'Beşiktaş'a final yakışır' yazılı pankartla çıktı. Bunun üzerine Beşiktaşlı taraftarlar, Ankaragücü'nü alkışlayıp, ezeli rakibi Gençlerbirliği aleyhine tezahürat yaptı.
  • Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Hüsnü Güreli, Lazio ile perşembe günü yapacakları maçta taraftarlarına ihtiyaçları olduğunu belirterek, "Bu maçın açık tribün biletleri 7-8 milyon lira civarında olacak. Taraftarlarımızın desteği paradan daha önemli. Biletleri ucuz tutacağız" dedi.