Luce'ninki inat değil, ısrar

Beşiktaş'a gelmeyi çok istediğini açıklayan ve şu anda takımı Rapid Bükreş ile birlikte Antalya'da kampta bulunan Maldaraşanu'nun, Türkiye'den Romanya'ya dönmeme ihtimali her geçen gün biraz daha güçleniyor.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

ANTALYA / İSTANBUL - Beşiktaş'a gelmeyi çok istediğini açıklayan ve şu anda takımı Rapid Bükreş ile birlikte Antalya'da kampta bulunan Maldaraşanu'nun, Türkiye'den Romanya'ya dönmeme ihtimali her geçen gün biraz daha güçleniyor. Teknik direktör Lucescu'nun gözdeleri arasında yer alan, ısrarla istediği orta saha oyuncusunun, Rapid Bükreş takımının Antalya kampının sona ermesinden sonra büyük bir olasılıkla İstanbul'a gelerek Siyah-Beyazlı ekibe imza atması bekleniyor. Bu arada dün Ümraniye'deki Nevzat Demir Tesisleri'nde çalışan Siyah-Beyazlı ekip, idman maçı yaptı. Mücadelede kaptan Tayfur Havutçu'nun takımıyla, İlhan Mansız'ın takımı karşı karşıya gelirken, teknik direktör Mircea Lucescu, ortaya iddia koyarak, yenilen takım oyuncularının galip gelen takımın futbolcularına 40'ar dolar vereceklerini söyledi. Futbolcular 10'ar dakikalık 3 maç yaparken, ilkini Tayfur'un takımı 3-0, ikincisini ise İlhan Mansız'ın ekibi 3-2 kazandı. Son maçta ise İlhan Mansız, attığı golle takımını 1-0 galibiyete taşıdı.
İdmana, sakatlığı süren Sergen ve Bayram'la, dizinde ağrıları bulunan Ahmet Yıldırım ve Ali Eren katılmadı. Lucescu, 1,5 saat süren idmanda oldukça neşeli gözüktü. Türkçe konuşarak, oyuncuları motive etmeye çalışan Rumen hoca, Nouma'ya sert giren Tolga'ya, "Dikkat et. O bize lazım" dedi.