Lucescu açıkladı: Ayrılacak mı?

Lucescu açıkladı: Ayrılacak mı?
Lucescu açıkladı: Ayrılacak mı?
Ukrayna'da yaşanan olaylar sonrası ülkeden ayrılacağı konuşulan Shakhtar Donetsk'in teknik direktörü Lucescu, bu konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Son günlerden Galatasaray 'ın gelecek sezon takımın başına getirmeyi planladığı yönünde söylentiler ortaya çıkan, Ukrayna Ligi ekiplerinden Shakhtar Donetsk'in teknik direktörü Mircea Lucesu, ülkenin içinde bulunduğu durumu değerlendirdi ve ayrılmayı düşünmediğini söyledi.

Sporx.com'da yer alan habere göre; Ukrayna'da günlük hayatın sürdüğünü belirten deneyimli hoca, "İnsanlar hayatına devam ediyor. Durumun tam olarak normal olduğunu söyleyemem, ancak kulüp harika bir şekilde işini yapıyor. Umarım Ukrayna'da işler kısa süre içinde yoluna girer. Bence konu diplomatik yoldan çözülür, askeri müdahale ile değil" dedi.

"UKRAYNA'DAN AYRILMAK İSTEMİYORUM"

Ukrayna Ligi'nden yabancıların ve kendisinin ayrılma ihtimali ile ilgili konuşan Lucescu, "Buradaki bütün Ukraynalı ve yabancılar ne olduğunu düşünmeli ve işlerine de devam etmeli. Ben de dahil kimse buradan ayrılmak istemiyor." diye konuştu.

Futbolun insanları birleştirdiğini belirten başarılı antrenör, "Eğer biz futbol oynamazsak, durum daha da kötüleşir. Futbol insanların endişelerini unutması yönünde rol oynuyor. Eğer maçlar yapılmazsa, buraya bizi izlemeye gelen insanlar dökülür, saçılır" ifadelerini kullandı.

Ukrayna'da çıkan olaylar sonrasında yabancı oyuncuların ve teknik adamların ülkeden ayrılacağı konuşuluyordu.