Lucescu: Amaral'a kal demem

Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Brezilyalı futbolcu Amaral'ın takımdan ayrılmak istemesi halinde buna "hayır" demeyeceğini söyledi.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

AKSU - Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Brezilyalı futbolcu Amaral'ın takımdan ayrılmak istemesi halinde buna "hayır" demeyeceğini söyledi. Rumen hoca, Amaral'ın yönetimle görüşeceğini belirterek,
"Kendisi, sempatik ve iyi bir insan. Ama onun oyun karakteri, zaman zaman bize uymuyor. Onun yaşında bir oyuncunun her zaman oynama isteğinde olması normal. Ama ben bu sözü ona veremem. Eğer başka bir takımda yer bulduysa ve gitmek isterse 'kal' demem. Zaten gitmek isteyen hiçbir oyuncuma da zorlama yapmam" dedi.
Rumen teknik adam, Austria Wien maçında İlhan Mansız'ın agresif hareketlerinin sorulması üzerine ise şunları söyledi: "Bence İlhan'ın suçu yok. Avusturyalı oyuncu, onu tahrik etti. Ancak İlhan'ın bu durumlardan kaçınması gerekiyor. Zaten seyirciler de hakem de onu cezalandırdı. Umut ediyorum bu hareketleri tekrarlamaz." Lucescu, dört günlük bir antrenmandan sonra çıktıkları Austria Wien maçında takımının elinden geleni yaptığı, eksik oyuncuları bulunmasına rağmen iyi mücadele ettiklerini, özellikle Ronaldo, Tayfur, Pancu ve Tümer'in performansından memnun kaldığını ifade etti.
Fenerbahçe derbisini de değinen Rumen çalıştırıcı şöyle konuştu: "Bu maça kadar sakatlığı süren futbolcularımın da hazır olacağına inanıyorum. Şimdilik Fenerbahçe maçını değil de hazırlık dönemini düşünüyorum. Erteleme konusunda iki kulübünde bir suçu yok. Ancak 2 Şubat tarihinden memnun değilim. Şimdi Fenerbahçe maçında cezalı olan Ronaldo'nun yerine kimi oynatacağımın kararını vermeye çalışıyorum" diye konuştu.
Lucescu, transfer istemediğiyle ilgili bir soruya da şöyle yanıt verdi: "Ben kulübümün finansal durumunu düşünmek zorundayım. Başarıya giden yolun ilk anahtarı budur. Ayrıca bu periyoda gelen futbolcunun performansı ve ne kadar başarılı olacağı belli değildir. Bu da bir risktir. Sakatlığı süren futbolcuların düzelmemesi durumunda transferi düşünebiliriz. Ancak şimdilik böyle bir isteğim yok ve takımıma çok güveniyorum."