Lucescu ateş püskürdü

Beşiktaş'ta, Denizlispor'dan alınan 3-2'lik galibiyet teknik direktör Mircea Lucescu'yu memnun etmedi. Rumen hoca son dakikalarda yenen iki golle tepki gösterirken, oyuncularını da sert bir dille uyardı:

İSTANBUL - Beşiktaş'ta, Denizlispor'dan alınan 3-2'lik galibiyet teknik direktör Mircea Lucescu'yu memnun etmedi. Rumen hoca son dakikalarda yenen iki golle tepki gösterirken, oyuncularını da sert bir dille uyardı:
"Futbolcular elbette hata yapar ve bunlar affedilebilir. Ancak Denizlispor önünde son dakikalarda yapılan hatalar asla affedilecek türden değildi. Artık bana, 'niçin bunu oynatmıyorsun?' diye sormayın. Herkese şans verdim, kimin ne yaptığı da ortada. Galibiyet güzel ama yenilen iki gole çok sinirlendim. Bunları düzelteceğim, zaten böyle de gitmez."
Lucescu, forvette şans verdiği için Ahmet Dursun-Sinan ikilisiyle ilgili olarak, "İkisi de çok hızlı ama birbirlerinin önünü kesip, kopuk oynuyorlar. Bu ikilinin birlikteliğinden negatif bir sonuç ortaya çıktı" yorumunu yaptı.
Rumen teknik adam, Şampiyonlar Ligi'nde işlerinin kolay olmayacağını vurgulayarak, "Daha önceki Şampiyonlar Ligi'nde yeterli puanlar alınamadığı için zorlu bir gruba düştük. İşimiz kolay olmayacak ama bir yerlerden de başlamak gerekiyor. Sonuçta korkmak bize birşey kazandırmaz. Korkmadan sahaya çıkıp mücadele edeceğiz. Rakiplerimizi iyi tanıyoruz. Bu bizim için avantaj. Grubumuzda sürpriz yapabiliriz" diye konuştu.
Ahmet Dursun-Sinan ikilisinden beklediği verimi alamayan Rumen hocanın, İlhan'ın iyileşmesinden sonra tek forvete dönmesi bekleniyor. Lucescu'nun Şampiyonlar Ligi'nde de bu sistemi uygulayacağı belirtildi. (Spor Servisi)