Lucescu: Avantaj hâlâ bizde

Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, yoğun maç trafiği ve puan kayıplarına karşın, ligde hâlâ önde bulunduklarını ve şampiyonluk yarışında avantajlı olduklarını söyledi.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, yoğun maç trafiği ve puan kayıplarına karşın, ligde hâlâ önde bulunduklarını ve şampiyonluk yarışında avantajlı olduklarını söyledi.
Lucescu, milli maç nedeniyle lige verilen aranın kendilerine çok iyi geldiğini kaydederek şöyle konuştu: "Yoğun maç trafiği nedeniyle çok yıpranmıştık. Özellikle son maçlarda gözle görülür bir düşüş yaşadık. Trabzonspor ve Gaziantepspor deplasmanlarında beraberliği zor kurtardık. Tabii bunda sakat ve cezalı oyuncuların da etkisi oldu. Bu boşluğu iyi değerlendirip, toparlanarak, lige daha iyi motive olduk."
Takımın bugün Kocaelispor ile saat 15.30'da yapacağı hazırlık maçını basına kapalı oynacaklarını dile getiren Rumen hoca, "Futbolcularım medyayı görüncü heyecana kapılıp, gereksiz yere sert oynuyor. Durup dururken, hazırlık maçında ciddi bir sakatlık yaşanmasını istemiyorum" diye konuştu. Türkiye'nin yüksek tempoda maçlar oynadığını vurgulayan Rumen teknik adam, Ay-Yıldızlı ekibin aynı tempoyu bu maçta da sergilemesi ve İngiltere'ye çok top kaptırmaması durumunda, deplasmandan istediği sonuçla döneceğine inandığını da sözlerine ekledi.