Lucescu: Bir gol atın gerisi gelir

Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, dün gece maçın oynanacağı Strahov Stadı'nda yaptıkları çalışmada oyuncularına yapmaları gerekeni tek tek anlattı.

PRAG - Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, dün gece maçın oynanacağı Strahov Stadı'nda yaptıkları çalışmada oyuncularına yapmaları gerekeni tek tek anlattı. Oyuncularına, karşılaşmanın başında atacakları bir golün Slavia'nın tüm planlarını bazacağını söyleyen Rumen hoca, rakiplerinin çok koşan ve iyi pres yapan bir takım olduğunu söyledi.
Lucescu, "Rakibimizin gücünü biliyoruz. Slavia Prag çok koşan ve rakibini yoran bir takım. Teknik becerileri kadar, fizik üstünlükleri ve agresif bir oyun yapıları var. Yılmadan ve oyun disiplininden kopmadan oynuyorlar. Kendi evlerinde oynamanın avantajını en iyi şekilde kullanacaklar; üstelik sahalarında çok gol atmaları onlar için avantaj" dedi. Maçlardan önce temkinli konuşmalarıyla da dikkat çeken tecrübeli hoca, "Bu maçın favorisi Slavia Prag. Alışık olmadığımız bir soğuk hava var. Futbolcularım, karşılaşmaya iyi konsantre olursa İstanbul'a umutlu döneriz. Buradan, iyi futbol ve en az bir gol atarak dönmeyi planlıyoruz. Ama bunu yapabilmemiz için bizim de en az Slavia Prag kadar agresif oynamamız gerek" diye konuştu. (Spor Servisi)