Lucescu da çileden çıktı

Türkiye Kupası'nda, müthiş bir maç sonunda Gençlerbirliği'ne 4-3 yenilerek kupaya veda eden Beşiktaş'ta, teknik direktör Lucescu, önce mücadeleden dolayı futbolcuların kutladı, ardından tüm takıma sert çıktı:
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Türkiye Kupası'nda, müthiş bir maç sonunda Gençlerbirliği'ne 4-3 yenilerek kupaya veda eden Beşiktaş'ta, teknik direktör Lucescu, önce mücadeleden dolayı futbolcuların kutladı, ardından tüm takıma sert çıktı: "Son üç maçtır motivasyon eksikliği yaşıyorsunuz. Sizleri bu konuda uyarmama rağmen, yine bildiğinizi okudunuz. Ben eski takımımı geri istiyorum. Geride kalan maçları artık unutun. Böyle oynamaya devam edersek, UEFA Kupası ve ligde de beklenmedik sonuçlar alabiliriz. Bu konuda bir haftadır size ders vermeme rağmen, hepiniz sınıfta kaldınız."
Rumen hoca, ilk yarıda hata yaptığı için oyundan aldığı Tolga'ya, "İlk golde üst üste yaptığın hataları televizyondan izle. Profesyonel bir oyuncu bunları yapmaz" derken, kırmızı kart gören Nouma'ya ateş püskürdü: "Artık bir daha karşıma çıkma, takıma ihanet etmeye ne hakkın var!"
Nouma ise, herkesten özür dileyerek, "Thomas oyuna girdikten sonra sürekli beni tahrik etmeye çalıştı. Ne olursa olsun yaptığımda hatalıydım" dedi.
Geçmişteki olayları göz önünde bulunduran yönetim, Fransız oyuncuya 30 bin dolar ceza kesmeye hazırlanıyor. Disiplin Kurulu'na sevkedilen Nouma'nın en az iki maç ceza alacağı açıklandı. Hırçın Fransız futbolcu, siyah-beyazlı formayla çıktığı 55 resmi maçta 4 kırmızı, 17 sarı kart gördü ve toplam 15 maç ceza aldı.
İlk maç Roma'da
Trabzonspor maçı öncesi, takımdaki sakat ve cezalı oyuncular teknik heyeti sıkıntıya soktu. Cezalı Nouma ve Ahmet Yıldırım'ın yanısıra, sakatlıkları bulunan Sergen, İbrahim ve Tümer maçta forma giyemeyecek. Yasin, Pancu, Bayram, Serdar, Ahmet Dursun'un durumları ise maçtan önce netlik kazanacak.
Bu arada Beşiktaş'ın UEFA'daki rakibi Lazio, ilk maçın Roma'da oynanması için Siyah-Beyazlı yönetime teklif götürdü. Lucescu bu öneriyi kabul edince 13 marttaki ilk karşılaşma-nın Roma'da yapılmasına karar verildi. Yardımcı antrenör Carlo, haftasonu İtalya'ya giderek Lazio-Roma maçını izleyecek.