Lucescu: Daha iyi olacağız

Daha önce, büyük paralarla alınacak yeni oyuncunun takımın dengesini bozacağını söyleyen Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, "Her hoca, dünyanın en iyi yıldızları ile çalışmak ister.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

ULSAN - Daha önce, büyük paralarla alınacak yeni oyuncunun takımın dengesini bozacağını söyleyen Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, "Her hoca, dünyanın en iyi yıldızları ile çalışmak ister. Ancak ben takım içi dengeleri de gözetmek zorundayım. Kaldı ki, transfere sadece ben karar vermiyorum. Eğer yönetim, santrfor sorununa bir çözüm getirirse birlikte konuşur ve karara varırız. Hiçbir oyuncu için ön yarıgılı değilim. Ancak önemli olan bireysellikten çok, takım oyunana uyumlu olması. Benim için önemli olan da bu" dedi.
'Kale ve forvette sıkıntı var'
Takımın, yavaş ancak emin adımlarla her geçen gün yükselişe geçtiğini belirten Lucescu sözlerini şöyle tamamladı: "Ahmet Hassan ve Okan, takım oyununa henüz adepte olamadı. Bireysellikten kurtulmaları gerekiyor. Sinan ve Emre çabuk uyum sağladı. Sergen, problemlerini aşıp yeniden takıma girdi. Pancu, Giunti iyi aşama kaydettiler. Ancak kale ve forvette sancımız var. Bunları, ligin başlamasına kadar halledeceğiz. Fikstür önemli değil. Her maç zor, çünkü tüm takımlar şampiyonu yenmek için artı motivasyona girecek. Ancak biz yine çıkıp kazanmaya devam edeceğiz. Beşiktaş, daha da ileri gitmek zorunda. Aksi takdirde, sular ters akmaya başlar. Buna asla izin vermeyecğim. Bunun için yeni değişim başlattık."
Siyah-Beyazlılar, bugün Fransız Lyon ile turunvadaki ikinci maçını oynayacak. İlk maçta Ilwa'ya 2-1 mağlup olan Kartal, aynı şekilde ilk maçında Kaizer Chifs'ı 2-0'la geçen Lyon karşısında galibiyet arayacak. Ulsan'daki maç 13.00'te başlayacak.