Lucescu: Hata bendeydi

Şampiyonlar Ligi karşılaşmasında Sparta Prag maçında oyuncu tercihlerinde büyük hatalar yaptığı gerekçesiyle eleştirilen Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu yöneticiler ve futbolcular ile yaptığı...

ORHAN YILDIRIM
İSTANBUL - Şampiyonlar Ligi karşılaşmasında Sparta Prag maçında oyuncu tercihlerinde büyük hatalar yaptığı gerekçesiyle eleştirilen Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu yöneticiler ve futbolcular ile yaptığı toplantıda, "Sparta Prag maçında en büyük hata bende. Sahaya sürdüğüm ilk onbir seçimi ve sonrasında yaptığım değişikliklerde büyük hata yaptım. Maçı kaybetmemize neden oldum" dedi. Siyah-Beyazlı yöneticiler, bu karşılaşma ile ilgili olarak Lucescu'dan ayrıntılı bir rapor istedi. Kulüp başkanı Serdar Bilgili'nin, tecrübeli çalıştırıcı ile Galatasaray karşılaşmasından önce kapsamlı bir görüşme yapacağı öğrenildi.
Mısırlı'ya garanti geldi
Öte yandan yeterli şans bulamamasına rağmen takımın en golcü oyuncusu olan Ahmet Hassan'a yönetimden garanti geldi. Bu oyuncu ile Ankara'da bizzat görüşüp transferini sağlayan Siyah-Beyazlı yöneticilerden Hüsnü Güreli, Mısırlı futbolcu ile biraraya geldi. Güreli'nin, bir hayli moralsiz olan Ahmet Hassan'a, rahat olması konusunda garanti verip, "Biz yönetim olarak
senden memnunuz. Medyada yer alan ayrılık laflarını aklından bile geçirme. Senden tek isteğimiz kendini oyuna vermen" demesi üzerine Hassan'ın da, "Ne kadar çok oynarsam o kadar takıma katkı sağlarım. Ancak hocanın tercihine de saygılı olmaktan başka çarem yok. Ben çalışıyorum" dediği belirtildi.
Geçen yılki formunu bir türlü yakalayamayan Daniel Pancu'ya, Gaziantepspor maçında kulübe yolu göründü. Prag karşısında da bekleneni veremeyen Rumen yıldızın Gaziantep karşısında kulübede oturması bekleniyor. Pancu'nun yanında oturacak bir başka isim ise Ahmet Dursun olacak. Lucescu'nun forvette İlhan Mansız ve Sergen'e yer vermesi bekleniyor.