Lucescu 'keyif' çalıştırdı

Beşiktaş, ligin ikinci bölümünün hazırlıklarını, oldukça neşeli geçen bir çalışmayla sürdürdü. Sabah antrenmanında, Lucescu, yaptırdığı ilginç hareketlerle futbolcularının neşeli bir çalışma yapmasını sağladı.

İSTANBUL - Beşiktaş, ligin ikinci bölümünün hazırlıklarını, oldukça neşeli geçen bir çalışmayla sürdürdü. Sabah antrenmanında, Lucescu, yaptırdığı ilginç hareketlerle futbolcularının neşeli bir çalışma yapmasını sağladı. Antrenmana koşuyla başlayan Siyah-Beyazlılar, tek pas çalışmasının ardından ragbi oynarken, futbolcuların top kapma mücadelesinde sergilediği performans ilginç görüntüler ortaya çıkardı. Güç çalışması da yaptıran Rumen hoca, halat çekmenin yanı sıra çizgi üzerinde denge unsurunun ön plana çıktığı el çırpma oyunu oynattı.
Antrenmana, Zago ve Nuouma da katıldı. Siyah-Beyazlılar'ın ragbi çalışmasında yer alan Nouma, daha sonra takımdan ayrı koşu yaptı. İzinli olduğu için takıma geç katılan Zago'nun, çalışma sonundaki koşu sırasında diğer futbolculardan çok geride kalması da dikkati çekti. İstanbul'a dönmesi gerekirken henüz gelmeyen Amaral ise antrenmanda yer almadı.
Daum: Beşiktaş'a şampiyonluk yakışır
Antrenmana, sakatlıkları bulunan Zafer, Bayram, Ahmet Yıldırım ve Yasin katılmazken, Sergen çalışmasını salonda sürdürdü. Sağ ayak bileğinde sorun olan ve antrenmandan önce teknik direktör Lucescu ile görüşen Kolombiyalı kaleci Cordoba da takımdan ayrı çalıştı. Tedavisi süren yedek kaleci Göksel ise takımdan ayrı koşu yaparak hazırlıklarını sürdürdü. Sakatların çokluğu nedeniyle sıkıntı yaşayan teknik direktör Lucescu, antrenman sırasında çeşitli yakınmalarda bulunan futbolcularıyla ilgilendi ve bu futbolcularla tek tek konuştu. Beşiktaş, ikinci bölüm hazırlıklarını sürdürmek üzere bugün Antalya'ya gidecek. Antalya'daki ilk etap çalışmalarını 16 Ocak'ta tamamlayacak olan Siyah-Beyazlı ekip, 17 Ocak cuma günü İstanbul'a dönecek. Öte yandan, Beşiktaş'ın eski teknik direktörü Christoph Daum, Siyah-Beyazlı takımı yakından izlediğini ve başarılı sonuçlar almasının kendisini sevindirdiğini söyledi. Alman teknik adam "Beşiktaş'ın muhteşem taraftarına şampiyonluk yakışır" dedi. (Spor Servisi)