Lucescu olmazsa Şenol Güneş!

Lucescu olmazsa Şenol Güneş!
Lucescu olmazsa Şenol Güneş!
Slaven Bilic'in koltuğuna Mircea Lucescu'yu oturtmak isteyen siyah-beyazlılar, bu girişimin sonuçsuz kalması halinde Şenol Güneş'le anlaşmayı planlıyor. Sportif direktörlük görevine de Süleyman Hurma düşünülüyor.

Beşiktaş Yönetimi, Slaven Bilic’in yerine Shakhtar Donetsk’i çalıştıran Mircea Lucescu’yu göreve getirmek için başlattığı girişimlerine hız verdi. Başkan Fikret Orman, Rumen hoca ile önümüzdeki günlerde ikinci kez daha bir araya gelerek, operasyonu noktalamaya çalışacak.

Beşiktaş’tan alacağı yıllık ücret konusunda pürüz çıkarmayan Lucescu’nun tek sıkıntısının ise kulüp transfer politikasının, UEFA denetimi altında bulunmasının olduğu öğrenildi. Beşiktaş’la anlaşması halinde başarılı teknik adamın yardımcılığına da eski kaptanlardan İbrahim Üzülmez’in getirilmesinin düşünüldüğü kaydedildi.

Bilic'in bileti Kadıköy'de kesilmiş!

B PLANI BELİRLENDİ

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; siyah-beyazlı yönetim, büyük başarılara imza attığı Shakhtar Donetsk’le güçlü bağları bulunan ve Ukrayna’da yaşanan savaşa rağmen geçen yıl Galatasaray ’ın teklifini geri çeviren Mircea Lucescu’nun ikna edilememesi ihtimaline karşılık B planını da belirledi.

Buna göre Lucescu için yapılan girişimler sonuçsuz kalırsa siyah-beyazlılar rotayı Bursaspor’la sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Şenol Güneş’e çevirecek. Güneş’le uzun vadeli çalışma planları yapan siyah-beyazlılar, başarılı teknik adamla anlaşma sağlanması halinde sportif direktörlük görevine de Süleyman Hurma’yı getirmenin planlarını yapıyor.

Şenol Güneş’in, Süper Lig’e geri dönen Kayserispor’da uzun yıllar görev yapan Hurma ile çalışmaya sıcak baktığı öğrenildi.

Güneş’in olmaması halinde ise siyah-beyazlı ekip bir diğer alternatif olan Benfica’nın başarılı çalıştırıcısı Jorge Jesus’a teklif götürecek.

Çarşı: Umudumuz Slaven Bilic