Lucescu takımını sahadan çekti!

Lucescu takımını sahadan çekti!
Lucescu takımını sahadan çekti!
Shakhtar Donetsk ile Olimpik Donetsk'in karşı karşıya geldiği hazırlık maçında sertlik dozu artınca, Mircea Lucescu takımını sahadan çekerek karşılaşmayı sonlandırdı.

Ukrayna futbolunda dün çok ilginç bir olay yaşandı. Başrolde ise Galatasaray ve Beşiktaş 'ın eski teknik direktörü Mircea Lucescu vardı.

Skorer.com'da yer alan habere göre; milli maç arasını boş geçirmek istemeyen aynı kentin iki takımı, Shakhtar Donetsk ile Olimpik Donetsk özel maçta karşı karşıya geldi. Kiev'de oynanan mücadelenin 39. dakikasında oyun sertlik nedeniyle gerildi. İki takım oyuncularının sinirleri gerilirken, Shakhtar çalıştırıcısı Mircea Lucescu birden sahaya girdi. Takımını sahadan çeken Rumen hoca, hakemlerden maçı sonlandırmasını istedi.

Shakhtar teknik direktörü, maçın iptal edilmesinin hocaların ortak kararı olduğunu söyledi. Ancak Rumen basını; "Skandal", "Lucescu maçı iptal ettirdi" ve "Ne yaptın Lucescu?" başlıklarıyla, sahaya girerek karşılaşmayı sonlandıranın Lucescu olduğunu duyurdu.

"SALDIRGANLIK SÜREKLİ ARTIYORDU"

Başarılı hoca, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Olimpik Donetsk futbolcuları sanki Ukrayna liginde bir kader maçı oynuyormuşuz gibi davrandılar. Ancak bu sadece bir hazırlık maçıydı. Sahadaki saldırganlık her geçen dakika arttı. Bizim oyuncular da aynı şekilde karşılık verdi. Ciddi sakatlıklar yaşanabilirdi. Birilerinin bunu durdurması gerekiyordu" şeklinde konuştu.