Lucescu, Terim'e fark attı

Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Galatasaray'da bulunduğu dönemde kendisinin yerine göreve getirilen Fatih Terim'e, geçen 1.5 sezonun ardından her alanda büyük üstünlük sağladı.

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Galatasaray'da bulunduğu dönemde kendisinin yerine göreve getirilen Fatih Terim'e, geçen 1.5 sezonun ardından her alanda büyük üstünlük sağladı. Geçen sezon iki teknik adam arasında yaşanan şampiyonluk yarışında Lucescu'lu Beşiktaş mutlu sona ulaşırken, bu sezon ilk yarının sonu itibariyle Terim'li
Galatasaray, Beşiktaş'ın çok gerisinde kalarak şampiyonluk yolunda
adeta havlu attı.
2002-2003 Sezonu'nun sonunda 85 puan toplayan Lucescu'nun Beşiktaş'ı, ikinci sıradaki Terim'li Galatasaray'a yedi puan fark atarken, bu sezonun ilk yarısındaki 14 puanlık farkla birlikte Lucescu, 1.5 sezon önce başlayan rekabette rakibi olarak gösterilen Terim'e karşı 22 puan farkla öne geçmiş oldu.
Terim'in galibiyeti yok
İki sezonluk bir aranın ardından tekrar Galatasaray'ın başına getirilen Terim, Lucescu'nun Beşiktaş'ına karşı üç maçta da galibiyet elde edemedi.
İki teknik adam 1.5 sezon süresince ligde üç kez karşı karşıya gelirken, bunlardan ikisini Lucescu'lu Beşiktaş kazanırken, bu sezon oynanan karşılaşma beraberlikle sonuçlandı.
Lucescu yönetimindeki Kartal 51 maçta toplam 128 puan (ortalama 2.5) toplarken, Terim'li Galatasaray ise 106 puan (ortalama 2.07) elde edebildi. Gol sayısında da iki takım arasında Beşiktaş lehine üstünlük yaşandı. Lucescu'lu Beşiktaş, 1.5 sezonluk dönemde ligdeki 51 maçta fileleri 106 kez havalandırırken (ortalama 2.07 gol), Terim'li Cim Bom ise aynı dönemde 90 gol (ortalama 1.76 gol) atabildi.
(Spor Servisi)