Lucescu yabancıda ısrarlı

Beşiktaş Başkanı Serdar Bilgili ve ikinci başkan Hüsnü Güreli, teknik direktör Mircea Lucescu ile bir toplantı düzenleyerek takımdaki sorunları masaya yatırdı.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş Başkanı Serdar Bilgili ve ikinci başkan Hüsnü Güreli, teknik direktör Mircea Lucescu ile bir toplantı düzenleyerek takımdaki sorunları masaya yatırdı. Yaklaşık üç saat süren toplantıda Lucescu, gelecek sezonda takım içinde gençleştirme operasyonu yapacağını söyledi. Rumen teknik adam, "Kadroda bulunan gençleri yavaş yavaş takıma monte edeceğiz. Şu anda kadro açısından büyük sıkıntı yok" diye konuştu.
Toplantıda ara transferde yeni bir forvet oyuncusu alınıp, alınmaması da gündeme geldi. Rumen çalıştırıcı devre arasında yabancı bir forvet takviyesi yapılması konusunda isteğini yönetime iletti. Güreli transfer çalışmalarına başladıklarını vurgulayarak, "İyi bir yabancı alacağız. Ancak transferi yaparken Avrupa kupalarında oynamamış birisi olmasına dikkat edeceğiz" açıklamasını yaptı.
Yönetim kurulu tarafından sözleşmesi tek taraflı feshedilen Ahmet Dursun'un 800 bin dolar alacağı olduğu ileri sürüldü. Almanya'da bulunan Ahmet Dursun'un menajeri aracılığıyla alacağını istemesi büyük tepki yarattı. Güreli, "Sözleşmeyi feshederken tüm detayları düşündük, bu konuda talimatnameler var. Her şeyi hukuk kurallarına uygun olarak yaptık" ifadesini kullandı.
Ligde namağlup liderliğini sürdüren Beşiktaş'ta futbol ve teknik kadronun biriken toplam 1.5 trilyonluk alacakları dün dağıtıldı. Lucescu ve antrenörlerin 5, oyuncuların ise 3 aylık biriken transfer taksidi, prim ve maaşlar banka hesaplarına yatırıldı. Bu arada Pakistan Milli Takımı'yla yapılacak özel maç iptal edildi.