Lucescu: Yüreğinizi koyun

Elazığ deplasmanından üç puanla dönen Beşiktaş'ta, teknik direktör Mircea Lucescu, oyuncularını uyararak "Kalan maçların tümünü kazanmanızı istiyorum" dedi.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Elazığ deplasmanından üç puanla dönen Beşiktaş'ta, teknik direktör Mircea Lucescu, oyuncularını uyararak "Kalan maçların tümünü kazanmanızı istiyorum" dedi. Şampiyonluk düğümünün Galatasaray ile yapacakları maçta çözülemeyeceğini belirten Lucescu "Şampiyonluk yarışı, ligde oynayacağımız son maç olan Samsunspor karşılaşmasının son saniyesine kadar sürecek" dedi. Bu nedenle oyuncularından çok dikkatli olmalarını isteyen Rumen hoca, "Galatasaray ile birçok başarıya imza attım. Bildiğim bir takım. Onlar da tüm maçlarını kazanmak isteyecektir, üstelik bu konuda çok tecrübeliler. Ayrıca camia olarak başarıya inanmışlar. Biz ligde kalan beş maçı da kazanalım, gerisini onlar düşünsün. Aksi taktirde şampiyonluk öyle bir maçla gelmez" diye konuştu.
Öte yandan Siyah-Beyazlı hocanın, Elazığspor'la oynanan maçın devre arasında oyuncularını sert bir dille uyararak, "İkinci yarıda da böyle oynarsanız, şampiyonluk hayalleri burada biter. Yüreğinizle oynamanızı istiyorum. Bu maçı alacağınız biliyorum, üstelik bu konuda sizlere güvenim sonsuz" dediği kaydedildi.
Zago: Tecrübe konuştu
Kartal'ın Brezilyalı oyuncusu Zago, son haftalarda ön plana çıkmasına ilginç bir açıklama getirdi. Başarılı savunmacı, ""Beşiktaş yeni kurulan bir kadroya sahip. Takımda şampiyonluk görmüş isim sayısı çok az. Bu nedenle üst üste gelen maçların stresi, özellikle şampiyonluk baskısı performansımızı olumsuz yönde etkiledi. Benim, hem Brezilya liginde, hem Roma'da hem de Milli Takım'da bu konularda büyük tecrübem oldu. İşte sonlara doğru, tecrübeli isimlerin ön plana çıkmasının nedeni bu. Elazığ'da ikinci yarının ilk 15 dakikası içinde gol atamazsak işimizin zorlaşacağını biliyoruk. Bu yüzden risk alıp ileri çıktım ve golü buldum. Ahmet'in pası mükemmeldi, benim için kolay bir vuruş oldu" dedi.