Lucescu'dan Fenerbahçe açıklaması

Lucescu'dan Fenerbahçe açıklaması
Lucescu'dan Fenerbahçe açıklaması
Shakhtar Donetsk Teknik Direktörü Mircea Lucescu, gelecek sezon Fenerbahçe'de görev yapacağı iddiasına yanıt verdi.

RADİKAL - Son günlerde adı Fenerbahçe ile anılan Mircea Lucescu, sarı-lacivertli kulübün yetkilileriyle görüşmediğini vurgularken, kariyerine Ukrayna'da devam etmeyeceğinin sinyalini verdi.

Aziz Yıldırım, Emenike için noktayı koydu

Romanya basınına konuşan deneyimli teknik adam, Fenerbahçe iddiaları hakkında, " Haberler doğru değil. Fenerbahçe ya da Türkiye 'den başka bir kulüple görüşmedim. Benim adıma da kimse görüşmedi. Türkiye'deki gazetecilerin bu konuda beni niye sürekli kullandıklarını anlamıyorum. Şu an buradayım ve işimi daha iyi yapmaya çalışıyorum" dedi.

Shakhtar Donetsk'in başında başarıdan başarıya koşan Lucescu, "Ukrayna'da zor günler geçiriyoruz. Sürekli başka statlarda oynamaktan yoruldum. Politik durumlar beni Ukrayna'dan ayrılmak zorunda bırakabilir. Sadece politik de değil, sportif durumlar da. Bu sezon artık Dinamo Kiev karşısında avantajı elimize almamız çok zor. Kiev'i geçebileceğimizi düşünmüyorum. İnsanlara verdiğim sözler onurum. Bu nedenle Shakhtar ile sözleşmemi uzatmıştım. Ve her şeyi bir anda silemem. Ukrayna'da yaşamak tehlikeli. Gitmeyi düşünüyorum. Ama henüz kesin bir karar veremedim" ifadelerini kullandı.

Emre Belözoğlu o konuşmayı açıkladı