Lucescu'dan Fener'e ret

Fenerbahçe'de gelecek sezon kimin teknik direktörü olacağı henüz netlik kazanmazken, Beşiktaş Teknik direktör Mircea Lucescu, başkan Aziz Yıldırım'ın teklifine olumsuz yanıt verdi.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe'de gelecek sezon kimin teknik direktörü olacağı henüz netlik kazanmazken, Beşiktaş Teknik direktör Mircea Lucescu, başkan Aziz Yıldırım'ın teklifine olumsuz yanıt verdi. Rumen çalıştırıcı, astronomik ücrete rağmen, gelecek sezon Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağı için teklifi geri çevirirken, Sarı-Lacivertli yönetime teşekkür etti. Lucescu, "Çok nazik bir teklif ancak Beşiktaş'la sözleşmem sürüyor. Ayrıca gelecek sezonun planlarını da şimdiden yaptık" diye konuştu.
Lucescu'dan ret yanıtı alan yönetim rotayı Daum'a çevirirken, Yıldırım'ın kesin kararını 2 Haziran'daki toplantıdan sonra açıklaması bekleniyor. Yönetim ise bir an önce Daum'un isminin kamuoyuna açıklanması için ısrarını
sürdürürken, Yıldırım aceleci davranmak istemiyor.
Öte yandan Diyarbakırspor maçında gördüğü kırmızı kartla tepki çeken Fatih Akyel kendini savunarak "Sıkıntılı bir sezon geçirdik. Stres nedeniyle zaman zaman hepimiz istenmeyen tepkiler verebiliyoruz" diye konuştu.