Lucescu'dan Lazio terapisi

Beşiktaş Teknik Direktörü Lucescu, yarın UEFA Kupası çeyrek finalinde karşılaşacakları Lazio maçı öncesinde oyuncularını uyardı.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Lucescu, yarın UEFA Kupası çeyrek finalinde karşılaşacakları Lazio maçı öncesinde oyuncularını uyardı. Rumen hoca, son haftalarda sakat ve cezalı oyuncular nedeniyle tam kadro sahaya çıkamamaktan yakınırken, yoğun maç trafiğinin oyuncuları olumsuz etkilediğini söyledi. Lucescu, Lazio hakkında bilgiler verirken, "Çok güçlü bir rakiple oynayacağız. İtalya Ligi'nde ekonomik kriz nedeniyle sıkıntılı günler yaşıyorlar. Ancak UEFA Kupası onlar için büyük önem taşıyor. Bu nedenle turu geçmek için ellerinden geleni yapacaklar. Son maçlarda motivasyon eksikliği nedeniyle sıkıntılar yaşadık. Rakibimizi ciddiye almalıyız" dedi.
Lazio ile karşılaşacak Siyah-Beyazlılar bugün Roma'ya gidecek. Takımda cezalı Zago ile sakatlıklığı süren İbrahim yer almayacak. Zago'nun yerine Ahmet Yıldırım'ın sol kanatta görev yapması bekleniyor. Maçı İspanyol Mehudo Gonzales yönetecek.
Nouma'ya iki maç ceza
Disiplin Kurulu, kupa maçında oyundan atılan Nouma'ya iki maç ceza verdi. Fransız oyuncu cezasını Ankaragücü maçıyla tamamlayacak. Bu arada UEFA Kupası'nda çeyrek finale yükselerek tarihinde bir ilke imza atan Siyah-Beyazlılar ekibin, cezalılar nedeniyle kupadaki tüm maçlarına eksik kadroyla çıkması dikkati çekiyor. Tümer, Nouma, Pancu, İlhan ve Zago cezaları nedeniyle bu sezon takımlarını eksik bıraktı.