Lucescu'dan Lazio'ya övgü

Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Şampiyonlar Ligi'nde oynadıkları Lazio maçının sonrası dostlarıyla buluştu. Bir süre dostlarından kopardığımız başarılı teknik direktör bakın neler neler söyledi...
Haber: BÜNYAMİN OSMAN / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Şampiyonlar Ligi'nde oynadıkları Lazio maçının sonrası dostlarıyla buluştu. Bir süre dostlarından kopardığımız başarılı teknik direktör bakın neler neler söyledi...

  • İtalyanlar'ın 4-4-2 dizilişine karşı tek forvet oynamak zorundaydım. Onların kanatlarıyla başka türlü başedemezdik. Lazio'yu İtalya'da henüz çözemediler. Ben çözmüştüm. Bireysel hatalar yapmasak, durum farklı olurdu.
  • Hiç abartmıyorum, şu anki performansları gözönüne alınırsa, Lazio takımı ile yıldızlar topluluğu Real Madrid bile başedemez. Hatta iddia
    ediyorum; Lazio, Real'den de üstün bir ekip. Bir teknik direktör olarak, Lazio'nun Şampiyonlar Ligi'nde büyük yerlere geleceğini tahmin ediyorum.
  • Mancini beni şaşırttı. Onun sabırsızlıkla üstümüze geleceğini düşünmüştüm. Mancini temkinli davrandı ve yanlış bir taktiğe başvurmadı.
  • Maç öncesinde, üç uyarı yaptım. Birincisi; Lazio'nun kontra ataklarıydı. Kontratak dersini geçen sezon almıştık. İkincisi, kanatlarını kapatmalıydık. Bu görevi, Tümer ve Pancu'ya verdim. Üçüncüsü ise kornerler ve frikiklerden yediğimiz ucuz gollerdi. Yine basit bir hata yaptık ve tabii ki Stam affetmedi.
  • Oyuncularım, Türkiye Ligi ile Şampiyonlar Ligi arasındaki farkı gördü. Takımımın Türkiye'de gayet başarılı bir imajı var. Avrupa'da gördük ki, direkt sonuca gitmeli. Lazio bizim karşımızda bunu yaptı. Bizimkilerin, düşüncelerini sahaya sürme fırsatı bile olmadı. Lazio'nun taktiksel disiplinini örnek alabiliriz.
  • Chelsea maçında şansımızı iyi kullanacağımızı düşünüyorum. Çünkü futbolcularım ilk maçın stresini üzerlerinden atmış olacaklar. Kendi evinde oynamak farklı, dışarıda oynamak farklı. Üstelik her ne kadar ünlü isimler transfer etmiş olsalar da Chelsea, Lazio kadar güçlü değil.