Lucescu'dan pres uyarısı

Malatyaspor maçı hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş, rakibini presle geçmeyi planlıyor. Mircea Lucescu, oyuncularına taktik verirken, "Rakibimiz, Trabzonspor ile kupa maçı oynadığı için karşımıza yorgun çıkacak.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Malatyaspor maçı hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş, rakibini presle geçmeyi planlıyor. Mircea Lucescu, oyuncularına taktik verirken, "Rakibimiz, Trabzonspor ile kupa maçı oynadığı için karşımıza yorgun çıkacak. Bunu iyi değerlendirip, sahanın her yerinde pres yapıp, topla oynama şansı vermezsek işimiz kolaylaşır" diye uyarılarda bulundu.
Kontrol için gittiği İtalya'dan dönen Daniel Pancu, çalışmalara başladı. Ancak teknik heyet, Rumen oyuncuyu Malatyaspor karşısında riske etmeyecek ve önümüzdeki hafta yapılacak olan kritik Fenerbahçe maçına tam kapasite ile çıkabilmesi için dinlendirecek. Ağrılarının devam ettiğini belirten başarılı futbolcu ise Malatyaspor karşısında da forma giymek istediğini söyledi.
Öte yandan Siyah-Beyazlılar'ın antrenörü Feyyaz Uçar son haftaların suskun golcüsü İlhan Mansız'a sahip çıktı. Feyyaz Uçar, "İlhan oyun sistemimiz içinde çok önemli bir görev üstleniyor. Gol ya da penaltı kaçırmış, bizim için hiç önemli değil. Verdiğimiz görevi fazlası ile yapıyor. Rakibe kalesi önünde pres yapıyor, geriden oyun kurmalarını engelliyor. Elbete gol atması çok daha önemli, ancak böyle oynayan bir İlhan Mansız'dan da memnunuz" dedi.
Menacer Sinan Engin ise şampiyonluk için en kritik haftalara girdiklerini belirterek, "Bundan sonra kim olursa olsun kart gören oyuncu ekstra ceza alacak. Bunca sakat ve hastanın yanı sıra bir de kart cezası yüzünden takımı yalnız bırakan futbolcu görmek istemiyoruz. İyi bir kadroyuz ve bu mevcutiyeti koruyarak kalan maçlara çıkarsak bir ucundan yakaladığımız şampiyonluk kupasını, mayıs ayı sonunda havaya kaldırırız" dedi.