Lucescu'dan Sinan'a nasihat

Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, yirmi dakika görüştüğü Sinan Kaloğlu'na nasihatte bulundu. Rumen teknik adam genç oyuncuya, "Kaleyi gördüğünde şut at. Gol olsun ya da olmasın önemli değil.

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, yirmi dakika görüştüğü Sinan Kaloğlu'na nasihatte bulundu. Rumen teknik adam genç oyuncuya, "Kaleyi gördüğünde şut at. Gol olsun ya da olmasın önemli değil. Trabzonspor ve Chelsea maçlarında sana şans vereceğim. Cesur oynarsan gol atabilirsin. Maçta boş alanlara kaçıp, rakibini yoruyorsun. Bu özelliğini gol yollarında da kullanırsan başarılı olursun. Hava toplarda yetersizsin. Bunu çalışarak gidereceksin. Eğer bunları unutmazsan gelecekte çok iyi bir golcü olursun" diye konuştu. Sinan, görüşmede Lucescu'nun kendisine eksiklerini anlattığını belirterek, "Hocamızın benimle yakından ilgilenmesinden memnunum. Bunları çalışarak gidereceğim" şeklinde konuştu.
Siyah-Beyazlılar, Trabzonspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdürüyor. İki saat süren antrenmanda, futbolcular kondisyon çalışması yaptılar. Sakatlıkları süren Sergen Yalçın ve Ahmet Dursun takımdan ayrı düz koşu yapmakla yetinirken, Ahmet Yıldırım ve Zago salonda çalıştı. İzinli olan İlhan Mansız ise idmana katılmadı. Bu arada idmanı UEFA'nın Şampiyonlar Ligi magazin programı için yabancı bir ekip görüntüye alırken, kaptan Tayfur Havutçu ve Mircea Lucescu ile bir röportaj yaptı. (Spor Servisi)