Lucescu'nun heykelini diktiler

Lucescu'nun heykelini diktiler
Lucescu'nun heykelini diktiler
Shakhtar Donetsk Teknik Direktörü Mircea Lucescu 70. yaş gününü kutlarken, kulüp kendisine unutamayacağı bir hediye verdi. Türkiye'de Galatasaray ve Beşiktaş'ı çalıştırdıktan sonra gittiği Ukrayna ekibinde 11 yıldır görev yapan deneyimli çalıştırıcının heykeli dikildi.

RADİKAL- Shakhtar Donetsk Teknik Direktörü Mircea Lucescu 70. yaş gününü kutlarken, kulüp kendisine unutamayacağı bir hediye verdi. Türkiye 'de Galatasaray ve Beşiktaş 'ı çalıştırdıktan sonra gittiği Ukrayna ekibinde 11 yıldır görev yapan deneyimli çalıştırıcının heykeli dikildi.

Turuncu-siyahlıların evi olan Donetsk'teki Donbass Arena'nın önüne, bir Lucescu heykeli konduruldu. Brozdan yapılan heykelin yaş günü nedeniyle yerleştirildiği, Ülkedeki karışıklıklar nedeniyle maçlarını Lviv'de oynayan Shakhtar'ın Donetsk'e dönmesinin ardından daha büyük boyutlardaki bir versiyonunun ise törenle açılacağı duyuruldu.

Fenerbahçe 'nin Şampiyonlar Ligi'ndeki rakibi Shakhtar Donetsk'in başında UEFA Kupası'nı kazanan Lucescu, sekiz kez de ligde şampiyonluk sevinci yaşadı. (Maraton)