Lucescu'nun Juve örneği

Mircea Lucescu, Slavia Prag maçının kendileri için çok önemli olduğunu ve bu karşılaşmada dikkatli olmaları gerektiğini söyledi. Lucescu, "Bu maça çok iyi konsantre olup, dikkatli ve agresif olmalıyız.

İSTANBUL - Mircea Lucescu, Slavia Prag maçının kendileri için çok önemli olduğunu ve bu karşılaşmada dikkatli olmaları gerektiğini söyledi. Lucescu, "Bu maça çok iyi konsantre olup, dikkatli ve agresif olmalıyız. Futbolcularımla yaptığım toplantıda Juventus-Manchester United maçını konuştuk. Juventus'un ilk maçta 10 futbolcusu yoktu. İyi oynayıp 2-1 kaybetti. Ama dün Juventus kendinden o kadar emindi ki, üç önemli hata yapıp 3-0 yenildi. Aynı şey bizim için de geçerli. İlk maçtaki 1-0'lık yenilgi bizi rahatlatmamalı. Rakibimiz, yapacağımız en ufak hatayı değerlendirmeye çalışacaktır. Dikkatli olmalıyız" dedi.
Rumen hoca, Slavia'nın güçlü bir ekip olduğunu belirterek, "İlk maçta kötü oynamadık. Rakibimiz kendi sahasında çok gol atıyordu. Bize hatalar zincirinden kaynaklanan bir gol atabildiler. Şimdi evimizde oynuyoruz. Çok daha farklı bir maç olacak" görüşünü dile getirdi. Sezon başında kimsenin Beşiktaş'ın bu düzeye geleceğini ummadığını belirten Lucescu, "Ama oyuncularımın çabalarıyla buraya dek geldik. Artık çeyrek finale de kalmak istiyoruz" diye konuştu. (Spor Servisi)