Lucescu'nun mazereti var

Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, yeni transferlerin takıma uyum sağlaması için zamana ihtiyacı olduğunu söyledi. Rumen hoca takımın iskeletini yeni oyuncuların katılımıyla şekillendireceğini vurgulayarak, şöyle konuştu:
Haber: BÜNYAMİN OSMAN / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, yeni transferlerin takıma uyum sağlaması için zamana ihtiyacı olduğunu söyledi. Rumen hoca takımın iskeletini yeni oyuncuların katılımıyla şekillendireceğini vurgulayarak, şöyle konuştu: "Ahmet Hassan'ın yetenekleri ortadı. Ancak takımı bir süre kenardan izleyip, arkadaşlarını tanımalı. Performansının daha iyi olacağından hiç şüphem yok. Ahmet Hassan hücuma yönelik oynamayı seviyor. Ancak orta saha ve savunmanın zorlandığı anlarda geriye dönmesini bilmeli. Okan Koç da hazır değil. Sağ kanatta daha hızlı ve teknik olması gerekiyor. Kaan Dobra şu anda en formda oyuncularımdan biri. Kaan'ı oyundan kesmem hata olur. İlhan Mansız'ın kısa sürede sahalara geri döneceğine ve eski formuna kavuşacağına inanıyorum. Sinan'dan da çok şeyler bekliyorum."
'Hagi'ye zaman gerek'
Lucescu, Bursaspor Teknik Direktörü Hagi'yle ilgili olarak da şöyle konuştu: "Hagi ilk sınavından başarıyla geçti. Elbette işi kolay değil. İşin henüz başında ve zamana ihtiyacı var. Maç öncesi konuşmamızda çok heyecanlı olduğunu gördüm. Konuşarak onu sakinleştirmeye çalıştım. Zaten sürekli onunla görüşerek, tavsiyelerde bulunuyorum. Teknik adamlık futbol oynamaktan daha zordur. Ama Hagi'de bunu başaracak hırs, istek fazlasıyla var."
Geçen hafta tedavi gördüğü İtalya'dan İstanbul'a dönen İlhan, idmanda koşu ve pas çalışması yaptı. Lucescu, idman sırasında Ronaldo ve Zago ile sahada görüştü. İki futbolcuya Bursaspor maçındaki hataları anlatan Lucescu, zaman zaman uygulamalı olarak bu ikiliye durmaları gereken yerler ve yapmaları gereken hareketleri gösterdi.