Luce'ye dört yıllık teklif

Beşiktaş yönetimi, Galatasaray derbisinden sonra teknik direktör Mircea Lucescu masaya oturmaya hazırlanıyor.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş yönetimi, Galatasaray derbisinden sonra teknik direktör Mircea Lucescu masaya oturmaya hazırlanıyor. 2004 yılının Ocak ayında yapılacak olağan genel kurulda yeniden aday olmayı planlayan başkan Serdar Bilgili, Rumen teknik adama 2007 yılına kadar sözleşmesini uzatması teklifini yapacak. Bilgili daha önce Lucescu'ya bu konuda teklifini iletmiş, ancak Lucescu, "Önce şampiyonluk belli olsun, ardından görüşürüz" yanıtını vermişti.
Yönetim Lucescu'nun raporu doğrultusunda yeni sezon transferleri
için düğmeye bastı. Rumen hoca, Cordoba, Ronaldo, Zago ve Pancu'nun yanısıra Giunti'nin kalmasını istedi. Bekleneni veremeyen Maldaraşanu ise gönderilecek. Yönetim yabancı transferde de rotayı Brezilya ve Arjantin'e çevirdi. Bu ülkelerden kasetler getiren ve çok sayıda oyuncu izleyen Lucescu yönetimden iki yeni yabancı alınmasını isteyecek. Yerli transferde ise Altay'dan Sinan, İbrahim, Malatya'dan Tolga, Gençlerbirliği'nden Ahmet Hassan'a da teklif götürülecek.
Öte yandan Lucescu'nun oğlu Ravzan babasından önce şampiyonluk sevinci yaşadı. Ravzan'ı kaleciliğini yaptığı Rapid Bükreş bitime iki hafta kala Romanya Ligi'nde şampiyonluğunu ilan etti. Başkent ekibi ligde üçüncü şampiyonluğuna ulaştı.