'Lugano'gillerin boynu bükük

Güney Amerika Futbol Şampiyonası'nın (Copa America) 42'ncisi, A Grubu'nda oynanan iki maçla başladı.

MERIDA - Güney Amerika Futbol Şampiyonası'nın (Copa America) 42'ncisi, A Grubu'nda oynanan iki maçla başladı. Venezüella'nın çeşitli kentlerinde 22 gün sürecek şampiyonada, A, B ve C gruplarında toplam 12 takım mücadele edecek. Organizasyonda A Grubu'nda Peru, Venezüella, Bolivya ve Uruguay, B Grubu'nda Ekvador, Şili, Brezilya ve Meksika, C Grubu'nda ise Arjantin, Paraguay, Kolombiya ve ABD yer alıyor.
Turnuvanın ilk maçlarına gelince, Fenerbahçeli Diego Lugano'nun yanı sıra La Liga'da top koşturan Diogo, Forlan, Estoyanoff gibi isimlerin de yer aldığı Uruguay, favori olarak gösterildiği Peru karşısında ağır bir hezimete uğradı. 3-0 galip gelen Kırmızı-Beyazlıların golleri Villalta, Marino, ve Guerrero'dan geldi. Sert oyunuyla tanınan Lugano ise mücadeleyi bir sarı kartla tamamladı.
Chavez, Morales ve Maradona'dan şov
Ev sahibi Venezüella ise, 'yüksekte oynaması FIFA'ca yasaklanan' Bolivya'yla 2-2 berabere kaldı. Maç öncesi Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez, Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales ve Diego Maradona, topla şov yaptı. Yaklaşık 40 bin kişinin izlediği karşılaşmada, Venezüella'nın gollerini Maldonado ve Paez atarken, Bolivya'nın gollerini Moreno ve Arce kaydetti. Bu sonuçların ardından A Grubu'nda Peru liderlik koltuğuna oturdu. (Spor Servisi)