Luis Nani: Bu kulüp için çok çalışacağım, kalbimi vereceğim

Luis Nani: Bu kulüp için çok çalışacağım, kalbimi vereceğim
Luis Nani: Bu kulüp için çok çalışacağım, kalbimi vereceğim

İmza töreninde Fenerbahçe Sportif Direktörü Giuliano Terraneo da hazır bulundu.

Fenerbahçe Kulübü anlaşmaya vardığı ve dün gece İstanbul'a getirdiği Portekizli yıldız futbolcu Luis Nani ile 3 yıllığına anlaştı. 10 .in taraftarın önünde imzayı atan yıldız futbolcu, "Her an, her dakika her şeyimi vermeye çalışacağım" dedi.

RADİKAL-  Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı zeminine kurulan platform üzerinde sarı-lacivertli yaklaşık 10 bin taraftarın önünde yapılan imza töreninde resmi sözleşmeyi imzalayan Nani, 3 yıl boyunca sarı-lacivertli forma için ter dökecek.

Taraftarların, tezahüratları sahaya çıkan Nani 17 numaralı sarı-lacivertli formayla tribünleri selamladı. Düzenlenen imza törenine ve ardından yapılan basın toplantısına Portekizli yıldızın yanı sıra Sportif Direktör Giuliano Terraneo da katıldı. Portekizli yıldız futbolcu, "Ben kulübün hedeflerini ilk sıraya koyuyorum. Bu sezon ilk hedefim takıma kazanacağım kupalarda yardımcı olmak" dedi.

TERRANEO: UMUYORUM DAHA BÜYÜK KUTLAMAYI BURADA YAPARIZ

İmza töreninin öncesinde açıklamalarda bulunan Sportif Direktör Giuliano Terraneo, başkan Aziz Yıldırım, yönetim kurulu ve teknik heyete teşekkür ederek, Umuyorum bundan birkaç ay sonra daha büyük bir kutlamayı burada yaparız ifadelerini kullandı.

Luis Nani ise, stada gelip kendisi için güzel karşılamayı yapan taraftarlara teşekkür ederek, Hayatımın en güzel gününü yaşıyorum. Fenerbahçe oyuncusu olduğum için mutlu ve gururluyum. Şimdiden doğru bir karar verdiğimi görüyorum. Laflarla değil, sizi sahada mutlu etmek istiyorum dedi.

'BURADA OLMAKTAN ÇOK MUTLUYUM'

Portekizli futbolcu ise yaptığı açıklamada, "Taraftarların benim gelişime yaptıkları karşılama beni çok mutlu etti. Başkanımıza ve Terraneo'ya beni buraya getirdikleri için teşekkür ediyorum. Burada olmaktan çok mutluyum. Gururlu olduğumu söylemek istiyorum. Geldiğimden beri geldiğim şey şu; bu ülkede çok kibar, çok güzel insanlar var. Herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

'KULÜBÜN HEDEFLERİNİ İLK SIRAYA KOYUYORUM'

"Her an, her dakika her şeyimi vermeye çalışacağım" diyen Nani şöyle devam etti:
İnsanların bu mutluluğuna sahada karşılık vereceğim. Ben bu kulüp için çok çalışacağım ve kalbimi, her şeyimi vereceğim. Bunun sözünü veriyorum. Ben kulübün hedeflerini ilk sıraya koyuyorum. Bu sezon ilk hedefim takıma kazanacağım kupalarda yardımcı olmak dedi.

MEİRELES VE ALVES TAKIMLA İLGİLİ OLUMLU GÖRÜŞ VERDİ

Sarı-lacivertli takıma dahil olmadan önce Meireles ve Alves ile görüştüğünü belirten Nani, Bu ülke ve takımla ilgili olumlu görüş verdiler. Aldığım kararda da yardımcı oldular. Hocamın da etkisiyle buraya geldim. Bu ülkede ülkemden olan oyuncularla oynamak bana yardımcı olacaktır. Şu an başlamak istiyorum şeklinde konuştu.

'SAHADA HAKEMLER VAR VE ONLAR DA BİZİ KORUYACAKLARDIR'

Türkiye'de oynanan sert futbolun sorulması üzerine ise Nani, "Ben Premier Lig'de oynamış oyuncuyum. Savunma oyuncuları çok sert müdahaleler yapabiliyor. Siz de güçlü olmanız gerekiyor. Sahada hakemler var ve onlar da bizi koruyacaklardır diye düşünüyorum" diye konuştu. 

Aziz Yıldırım ve Nani bir araya geldi


İşte Fenerbahçe'nin yeni forması

'KENDİMİ HARİKA HİSSEDİYORUM'

Performansının iyi olduğunu da belirten Portekizli yıldız, şunları söyledi: Geçen sezon benim için çok iyi geçti. Ondan önceki sezon işler iyi gitmemişti. Orada iyi oynadıkça potansiyelime olan inancımı tekrar kazandım. Kendimi harika hissediyorum. Bu takımın isteklerini yardımcı olabilmek için çalışacağım.

Nani 6 milyon Euro'ya Fenerbahçe'de

'DERBİLERİN YÜKSEK DOZUNU BİLİYORUM'

Süper Lig'i tanıyıp tanımadığının sorulması üzerine de Nani, şu yanıtı verdi;

Birkaç şey duydum. Maçlarını takip edebildiğim bir lig değildi. Galatasaray 'ın Fenerbahçe ile şampiyonluk mücadelesine girdiğini biliyorum. Derbi maçlarının yüksek dozda geçtiğini biliyorum. Gerçekten zor bir derbi olduğunu biliyorum.

(DHA)