Luis Suarez milli takıma dönüyor

Luis Suarez milli takıma dönüyor
Luis Suarez milli takıma dönüyor
Uruguaylı futbolcu Luis Suarez, rakibini ısırdığı gerekçesiyle aldığı men cezasının sona ermesinin ardından yeniden milli takım kadrosunda yer aldı.

ANKARA - Uruguay Milli Takımı'nın 25 Mart'ta Brezilya ve 29 Mart'ta Peru ile oynayacağı 2018 FIFA Dünya Kupası elemeleri maçlarının kadrosunda, uluslararası men cezası biten Luis Suarez'e de yer verildi.

Basın toplantısı düzenleyen milli takım teknik direktörü Oscar Tabarez, Barcelona'da forma giyen yıldız oyuncunun artık sadece futbol oynamaya konsantre olacağına inandığını belirterek, "Tek amacımız, onun sadece futbolu düşünmesine yardımcı olmak. Onun sakinliğini bozmaya çalışacak hiçbir şeyin yaşanmasına izin vermeyeceğiz" dedi.

Suarez ile sürekli iletişim halinde olduklarını belirten Tabarez, "Bunları konuşmak için belki doğru zaman değil ama geçmişte bazı tatsız şeyler yaşandı. En azından bunların tekrar etmemesini umut ediyoruz" değerlendirmesinde bulundu.
Luis Suarez, Brezilya'da 2014'te düzenlenen FIFA Dünya Kupası'nda İtalyan oyuncu Giorgio Chiellini'yi ısırdığı gerekçesiyle 9 resmi milli maç ve 4 ay futboldan men cezası almıştı. Uruguay Milli Takımı'nda 44 kez fileleri havalandırarak tarihinin en golcü ismi konumundaki 29 yaşındaki futbolcu, cezalı olduğu süreçte milli takımının toplamda 16 maçını kaçırmıştı.

Bu sezon Barcelona'da iyi bir form grafiği yakalayan Suarez, çıktığı 43 maçta 43 gol ve 22 asistlik bir performans sergiledi. (AA)