Luis Suarez'e ısırık maddesi yok

Luis Suarez'e ısırık maddesi yok
Luis Suarez'e ısırık maddesi yok
Barcelona'nın Josep Maria Bartomeu, ısırıklarıyla ünlü Uruguaylı Luis Suarez'in sözleşmesine özel madde koydukları iddiasını yalanladı

RADİKAL - Barcelona sezonun en dikkat çeken transferlerinden birini gerçekleştirerek Liverpool'dan Luis Suarez'i renklerine bağladı. göre Dünya Kupası'nın en çok konuşulan isimlerinden biri olan Uruguaylı futbolcu İtalya maçında rakibi Chiellini'yi ısırdı. Bu nedenle dokuz maç, dört ay da futboldan men cezası aldı.

Bu, Suarez'in ilk ısırma vakası da değildi. Golcü forvet daha önce Otman Bakkal'ı ve Ivanovic'i de ısırmıştı.

Suarez'in Barcelona'ya transfer olmasının ardından basında Katalan kulübün sözleşmeye 'ısırma olayının bir daha gerçekleşmesi halinde uygulanacak yaptırımlar' şeklinde bir madde koyduğu haberleri çıktı.

CNN'e bir röportaj veren Barcelona'nın 40'ıncı başkanı Josep Maria Bartomeu bu iddiaları yalanladı.

Bartomeu "Yanlış yaptığını biliyor. Özür diledi. Bu bizim için çok önemli" dedi.

"Liverpool'da çok iyi olduğu için bizim şehrimize, bizim takımımıza geldi" diyen Barcelona Başkanı, "Bu ısırma olayı bir daha yaşanır mı yaşanmaz mı bilmiyorum. Fakat biz bu sorumluluğu kabul ettik. Biz bu sorumluluğu Suarez'den de bekliyoruz" ifadesini kullandı.

Geçen sezonu Premier League gol kralı olarak tamamlayan Suarez'in kariyerinin en iyi dönemini yaşadığını belirten Bartomeu "Biz Suarez ile Dünya Kupası'ndan önce anlaştık" diye konuştu.

Bartemoeu, Luis Suarez'in Barcelona'yı uzun zamandan beri çok istemesinin kendileri için bir avantaj olduğunu söylerken futbolcunun menajerinin de eski teknik direktörleri Pep Guardiola'nın kardeşi Pere olduğu bilgisini verdi.

Barcelona Başkanı, Suarez'e başka takımlarından daha cazip teklifler geldiğini de söyledi. Suarez, Ekim ayında sahalara dönecek. (CNN)