Luis Suarez'e tarihi ceza!

Luis Suarez'e tarihi ceza!
Luis Suarez'e tarihi ceza!
2014 Dünya Kupası'nda oynanan İtalya-Uruguay maçında rakibini ısıran Luis Suarez'in cezası belli oldu.

FIFA Disiplin Kurulu, İtalyan oyuncu Giorgio Chiellini'yi omzundan ısıran Luis Suarez'e tarihi bir ceza verdi. Yıldız golcü, 4 ay futboldan ve 9 milli maçtan men edilirken, 100 bin İsviçre Frangı para cezasına çarptırıldı. 4 ay boyunca futbolla ilgili hiçbir aktiviteye katılamayacak olan Suarez, hem 4 aylık cezası hem de 9 milli maçlık men cezası bitinceye kadar stadyumlara giremeyecek.

Geçen yaz da ısırmaya çalışmış!

27 yaşındaki oyuncu, 9 maçlık cezasını, Uruguay'ın 28 Haziran'da Kolombiya ile karşılaşacağı 2. tur karşılaşmasından başlayarak Uruguay Milli Takımı'nın mücadele edeceği resmi maçlarda çekecek.

FIFA Disiplin Kurulu, Uruguay Futbol Federasyonu'na gönderdiği mesajda, "Özellikle milyonlarca insanın gözünün sahadaki yıldızların üstünde olduğu Dünya Kupası gibi bir organizasyonda bu tarz bir davranış, hoş görülemez" ifadelesini kullandı.

SUAREZ'İN İLK ISIRIĞI DEĞİL

Hollanda'da Ajax forması giyerken Otman Bakkal'ı boynundan ısıran dünyaca ünlü futbolcu, Liverpool forması altında ise Chelsea'nin Sırp oyuncusu Branislav Ivanovic'i kolundan ısırmıştı. Suarez, bu olay sonrası İngiltere Futbol Federasyonu'nda 10 maç ceza almıştı.

İŞTE SUAREZ'İN RAKİBİNİ ISIRDIĞI AN

Suarez'i böyle ti'ye aldı!