Lukas Podolski'nin 11-1 tepkisi!

Lukas Podolski'nin 11-1 tepkisi!
Lukas Podolski'nin 11-1 tepkisi!
Galatasaray'ın Alman futbolcusu Lukas Podolski, UEFA Gençler Ligi'nde Benfica'ya 11-1 yenilen U19 Takımı'na sert eleştirilerde bulundu.

Men’s Health Dergisi’nin sorularına yanıtlayan Lukas Podolski, boş tribünlere dikkati çekerek, "Pahalı maç biletleriyle sadece taraftar kaybedersin. Dolu tribünler her zaman futbolcuyu motive eder. Profesyonel bir futbolcu, o sahaya kendisi için olduğu kadar taraftarlar için de çıkar… 50 bin kişilik stadyumlara sadece 5 bin kişi geliyorsa, boş tribünlere oynamanın ne anlamı var ki, hiç" ifadelerini kullandı.

Bu sezon Galatasaray'ın en golcü oyuncusu olan Alman yıldız, "İstediğim kadar gol atayım, takım küme düşünce o goller bir anlam ifade etmiyor. O yüzden futbolcunun tek başına başarısı hiçbir şey. Aynı zamanda iyi bir de takımın olması gerekir. Aksi halde kötü bir takımda dünyanın en iyi futbolcusu bile kendisini başarılı hissetmez" dedi.

"GALATASARAY’IN ADI 11 GOL YEMEKLE ANILMAMALI"

UEFA Gençler Ligi'nde Galatasaray'ın 1-1 kaybettiği Benfica maçına vurgu yapan Podolski, "Türkiye’deki altyapı ile ilgili bir konuda ahkam kesmek istemem. Ancak Galatasaray 19 Yaş Altı Takımı'nın 11-1 mağlup olmasını kabul edemiyorum. “Galatasaray’ın adı 11 gol yemekle anılmamalı" şeklinde konuştu.

"TÜRKİYE YA DA POLONYA İLE FİNAL OYNAYALIM"

Alman Milli Takımı'nın formasını giyen 30 yaşındaki futbolcu, EURO 2016’da gönlünden geçen finali şöyle anlattı:
"İlk devre gibi, ikinci devreyi de başarılı geçirip, formda kalıp, milli takımda yerimi almak istiyorum. Alman Milli Takımı’nın hedefi her şampiyonada kupayı kazanmaktır, bunun tartışılacak bir yanı yok. Almanya-Türkiye ya da Almanya-Polonya final oynasın ama kupayı Almanya alır."