Lukunku Aslan'a iyi geldi

İspanya'daki Marbella kampını başarılı sonuçlarla kapatan ve üç maçta kalesinde gol görmeyen Galatasaray, dün Kahire'de Mısır Milli Takımı karşısındaydı.
Haber: ERHAN TELLİ / Arşivi

KAHİRE - İspanya'daki Marbella kampını başarılı sonuçlarla kapatan ve üç maçta kalesinde gol görmeyen Galatasaray, dün Kahire'de Mısır Milli Takımı karşısındaydı. İlk dakikalarda daha etkin görünen Sarı-Kırmızılılar'da gözler yeni transfer Ali Lukunku'nun üzerindeydi. Kongolu forvet, bu merakı gidermek amacıyla 9. dakikada ani ve seri bir şut çıkardı; top Mısır yan direğinden geri döndü. Bu şutla birlikte de Galatasaray kendini geri çekti, ev sahibi takım önce oyun, sonra da skor üstünlüğünü ele geçirdi. 18'de soldan başlayan atakta Galatasaray defansı Mısırlı oyuncuları durduramadı ve en nihayetinde Eman, soldan sert vurdu. Mondragon bu pozisyonda hatalıydı ve kapattığı köşeden golü yedi: 1-0.
Gol sonrasında Mısırlı oyuncuların güvenleri geldi ve daha çok ileri çıkmaya başladılar. Galatasaray'da ise Hasan Şaş ve Berkant son derece beceriksiz bir görüntüdeydiler. Öte yandan Lukunku bazen geriye gelip oyuna dahil olurken 34'de kafayla Cihan'a indirdiği topta Galatasaray bir golden oluyordu. 38'de Gouda'nın vurduğu nefis şut, iki direğin birleştiği noktada patladı. 44'te yine Lukunku indirdi, Berkant'ın denediği rövaşata autu boyladı.
Cim Bom ikinci yarı açıldı
İkinci yarıda ise daha iyi bir Galatasaray vardı sahada. 49'da Ayhan sert vurdu; 55'de Cihan, Hasan Şaş'a çıkardı ama yine sonuç alınamadı. En nihayetinde 57'de Fabio Pinto orta sahada kaptığı topu bir hayli sürdü, ardından da Lukunku'ya çıkardı. Yeni transfer topun gelişine çok sert vurdu: 1-1. Oyunun hakimi artık Sarı-Kırmızılılar'dı. 68'de bu kez Pinto kalecinin açıldığını görerek nefis bir aşırtma yaptı ama topu ağlarla buluşturamadı. 70'de Galatasaray defansı kötü yakalandı fakat Mısırlı
Ali, soldan sürüklediği akında topu yan direğe nişanladı. 72'de sağdan yapılan ortayı Mısır defansı uzaklaştırdı, topu önünde bulan Mehmet Polat uzaktan sert ve isabetli vurdu, kaleci ancak kornere çıkarabildi.
Kalan dakikalarda başka önemli bir pozisyon olmadı ve Galatasaray'ın, 1926'daki ziyaretinin ardından gerçekleştirdiği ikinci Mısır seferi 1-1'lik skorla sona erdi.