Lukunku fragman gösterdi

Galatasaray'ın yeni transferi Ali Lukunku, Mısır Milli Takımı ile oynanan maçta büyük beğeni toplarken hem futbolu, hem de ilginç kişiliği ile dikkat çekti.
Haber: HALİL ÖZER / Arşivi

KAHİRE - Galatasaray'ın yeni transferi Ali Lukunku, Mısır Milli Takımı ile oynanan maçta büyük beğeni toplarken hem futbolu, hem de ilginç kişiliği ile dikkat çekti. Maç sonrası, kendisini tebrik etmeye gelen yöneticilere hayli mahcup konuşan Lukunku'nun "Özür dilerim, bu ilk maçımdı, iyi oynayamadım" demesi herkesi hayrete düşürdü. Türkiye'ye kendisini kanıtlamaya geldiğini söyeleyen Kongolu yıldız, "Bu benim ilk maçımdı. Bugüne kadar televizyondan hayranlıkla izlediğim futbolcularla birlikte oynamanın heyecanı vardı. Beni yadırgamadılar. Uzun süreden beri aralarında oynuyormuşum gibi davrandılar. Bir antrenmanla maça çıktım. Herkes beni beğendiğini söylüyor. Beni asıl bundan sonra görün" diye konuştu.
Fenerbahçe'nin de, kendisiyle ilgilendiğini söyleyen Kongolu golcü, "Beni, bir yıllığına kiralamak istediler ama kulübüm kabul etmedi" dedi. Lukunku sözlerini şöyle sürdürdü: "Belçika'dan İstanbul'a geldim. Beni hemen Florya'ya getirdiler. Ama öyle bir dünya ile karşılaştım ki, şoke oldum. Ve o anda çok büyük bir camiaya geldiğimi anladım. Standart Liege'i çok seviyordum. İyi bir kulüp. Ama arada çok fark var. Galatasaray yepyeni ve sihirli bir dünya".
Perez ve Mpenza övdü
Başlangıçta bazı tereddütleri olduğunu söyleyen Lukunku "Doğrusu ne yapacağımı bilmiyordum. Bu arada Austria Wien'in de iyi bir teklifi vardı. Kulübün başına çok zengin birisi geçmiş ve ilk hedef olarak da beni istemiş. İyi para veriyorlardı. Ama İstanbul da, beni heyecanlandırıyordu. Hemen arkadaşım olan Perez'i aradım. Bana aynen şöyle dedi 'Ben hayatımın en güzel, en mutlu, en heyecanlı bir yılını Galatasaray'da geçirdim. Sen çok şanslı bir insansın hemen git. Hiç durma'. Ardından, geçen yıl Türkiye'de hiç oynamayan Mpenza'yı aradım. O da 'Türk kulüpleri ödeme zorluğu yaşıyor, bu konuda sıkıntı yaşayabilirsin. Ama Galatasaray muhteşem, hemen git' dedi. Böylece İstanbul'a geldim" dedi.