Lukunku: Galatasaray'ın gol problemi bitmiştir!

Galatasaray'ın yeni transferi Ali Lukunku, dün İstanbul'a geldi. Kongo asıllı Fransız oyuncu, havalanında basının gösterdiği ilgi karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Lukunku, "Doğrusu bu kadar ilgi beklemiyordum.
Haber: ERHAN TELLİ / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray'ın yeni transferi Ali Lukunku, dün İstanbul'a geldi. Kongo asıllı Fransız oyuncu, havalanında basının gösterdiği ilgi karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Lukunku, "Doğrusu bu kadar ilgi beklemiyordum. Çok büyük bir kulübe geldiğimi, şimdi daha iyi anladım" ifadesini kullandı. Lukunku sözlerine, Galatasaray'ın gol problemini çözeceğine inandığını belirterek devam etti. Yıldız oyuncuyla birlikte İstanbul'a gelen menaceri Ceylan Çalışkan ise, yaptığı açıklamada, bu futbolcu hakkında çıkarılan sakat dedikodularının gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Herhangi bir problemi yok. 4.5 yıldan beri takımında eksiksiz olarak görev yaptı. Kesinlikle ameliyat filan olmadı. Bu sezon 14 lig maçında da 8 gole imza attı. Onu herkes görecek" şeklinde konuştu. Yarın sağlık kontrolünden geçirilecek olan siyahi futbolcu daha sonra imza atacak.
Felipe dönüyor
Galatasaray'ın, devre arasında ülkesine gönderdiği ve Sao Paulo takımından Simplicio ile takas etmek istediği Felipe, Sarı-Kırmızılı kulübe dönüyor. Brezilyalı, Terim'in "Geri dönmesine imkan yok" şeklindeki açıklamalarına rağmen, yöneticileri arayarak, "İstanbul'a geri dönüyorum" dedi. Yöneticilerin, Terim'i ikna etmeye çalışacağı, aksi takdirde yapılan sözleşme gereği Galatasaray'ın yüklü bir tazminat ödemek zorunda kalacağı öğrenildi.
Öte yandan Galatasaray, Hollanda'nın PSV takımında forma giyen Suat Usta'yı renklerine bağlıyor. Sarı-Kırmızılılar, genç futbolcuyla yaptıkları son görüşmede her konuda anlaşma sağladılar. Suat'ın
önümüzdeki günlerde İstanbul'da imza atması bekleniyor.