Lukunku'da beklenen son

Galatasaray'da bir türlü uyum gösteremeyen Ali Lukunku Fransa'nın Lille takımına kiralık olarak gidecek. Sarı-Kırmızılı ekibe geçen sezon gelen ve uzun süren sakatlığı nedeniyle fazla forma şansı bulamayan Kongolu futbolcunun ailevi sorunlar nedeniyle ayrılmak istediği
açıklandı.
Haber: HALİL ÖZER / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray'da bir türlü uyum gösteremeyen Ali Lukunku Fransa'nın Lille takımına kiralık olarak gidecek. Sarı-Kırmızılı ekibe geçen sezon gelen ve uzun süren sakatlığı nedeniyle fazla forma şansı bulamayan Kongolu futbolcunun ailevi sorunlar nedeniyle ayrılmak istediği
açıklandı. Lukunku'nun ailesinin Fransa'da yaşadığı bu nedenle bu ülkeden bir takıma gitmek istediği belirtildi. Türkiye'den ayrılırken teknik direktör Fatih Terim'e teşekkür eden Lukunku 300 bin dolar karşılığı sezon sonuna kadar Lille'e kiralandı. Kongolu oyuncunun sezon sonunda satın alma opsiyonu yine Lille'de olacak. Lille bu oyuncuyu iki milyon dolara satın alabilecek.
Galatasaray'da tartışılan futbolcu Arif Erdem bekleyiş içinde. Tecrübeli futbolcu her gün medyada çıkan haberleri okuduğunu belirtirken "Ama biz bir şey bilmiyoruz. Bana hiç bir şey söylenmedi. Şimdi tatile çıkıyorum. Basın beni bir gönderiyor, bir gün burada bırakıyor. ne olduğu belli değil. Ama futbolun cilvesi bu. Profesyonel hayatta bunlar oluyor. Ve ben buna hazırlıklıyım" açıklamasını yaptı. Arif durumu aydınlığa kavuşmadan diğer kulüplerden gelen tekliflere herhangi bir yanıt veremeyeceğini vurgulayarak, "Eğer git denirse başka kulüplerle temasa geçerim" diye konuştu.
Hakan ameliyat olacak
Çaykur Rizespor'la ligin 8. haftasında oynanan maçta burun iç kemiği kırılan Hakan Şükür'ün büyük fedakarlıkla sahada yer aldığı belirtildi. Elazığspor maçının ardından spor sakatlanmalarında uzman Alman bir profesöre kontrol olan Şükür'ün daha önceki ameliyatlarının da hatalı yapıldığı ortaya çıktı. Şükür'ü kontrol eden Alman doktor, "Burnundaki kırık nedeniyle randımanın en az yüzde 30 düşmüştür. Nefesi burnundan alıp, ağzından vermesi gerekirdi. Ancak soluk alış verişini ağızdan yaptığın için kalbin zorlanmış, bu da performansını en az yüzde otuz oranında düşürmüştür" ifadesini kullandı. Hakan'ın önümüzdeki günlerde bu doktor tarafından ameliyat edileceği belirtildi.