@gokhan_karatas

'Lütfen şimdi bunu görmemiş ol'

'Lütfen şimdi bunu görmemiş ol'
'Lütfen şimdi bunu görmemiş ol'
Milli Takım'ın 3-1 kazandığı Kazakistan maçı, Türk futbol tarihine görülmemiş olayların yaşandığı bir gece olarak geçti. Küfür, saldırı, şiddet ve bir oyuncunun sahayı terk etmesi... İşte Türk Telekom Arena'da yaşananlar...
Haber: GÖKHAN KARATAŞ - gkaratas@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL - A Milli Futbol Takımı, EURO 2016 Elemeleri 4. maçında Kazakistan'ı 3-1 mağlup ederek, grupta illk galibiyetini alde etti. Ancak skor ve sergilenen futboldan çok yaşanan olaylar geceye damgasını vurdu. Fenerbahçe 'nin milli kalecisi Volkan Demirel, kendisine küfür edildiği gerekçesiyle sahayı terk etti. Bitiş düdüğünün ardından ise özel güvenlikler, stat garajında basın mensuplarına tekme tokat saldırdı.

NTV Spor muhabiri Övünç Özdem ve Fanatik Gazetesi Muhabiri Metin Karabaş, NTV Spor'da yayınlanan 'Spor Servisi' programına telefonla bağlanarak, maç öncesi ve karşılaşma sonunda yaşanan olayları anlattı.

Fatih Terim'den Volkan açıklaması

VOLKAN 1 SAAT SONRA EMRE'YLE GERİ GELDİ

Saat 21.15: Volkan Demirel, Milli Takım yetkilisi Hande hanım ile birlikte stat dışına çıktı. Soyunma odasından sırt çantasını alan tecrübeli file bekçisi, Milli Takım'a tahsis edilen minibüsü bindi ve başlama düdüğünden yarım saat önce stattan ayrıldı.   

Milli Takım yetkilisi, Volkan'ın neden stattan ayrıldığı sorusunu yönelten basın mensubuna, "Lütfen şimdi bunu görmemiş ol. Biz bir açıklama yapacağız" yanıtını verdi.

Saat 22.15: Maçta ilk yarı oynanıyor. Milli Takım otobüsünün bulunduğu, oyuncuların stada giriş-çıkış yaptığı yerde, Fenerbahçe kaptanı Emre Belözoğlu ve Fenerbahçe İdari Menajeri Hasan Çetinkaya, Volkan'la birlikte stada geldi. Milli kaleci, stadı terk ettikten 1 saat sonra yeniden soyunma odasına girmiş oldu.

"TEKME-TOKAT VURDULAR"

Saat 00.30: 50-60 basın mensubu görüntü alabilmek için beklerken, Volkan'ın stattan çıkış yaptığı sırada büyük bir arbede yaşandı. 4 özel güvenlik , oyuncular Volkan, Emre ve menajer Hasan Çetinkaya'yı araca bindirdiler. Aracın kapısının kapandığı anda güvenlikler, tekme-tokat gazetecilere vurmaya başladılar.

Stadı özel aracıyla terk eden tek isim Volkan değildi. Gökhan Töre de kendi arabasıyla giderken, takım otobüsüne binen oyuncular da oldu.

Volkan Demirel: Ne karım ne çocuğum kaldı!


"BU TAM BIR SALDIRIYDI"

Saat 06:00: Darp raporu alan gazeteciler karakoldan ayrıldı. 9 kişi serbest bırakılırken, 6 kişi hakkında gözaltı kararı alındı ve bu kişilerin savcılığa sevk edileceği bilgisi verildi. İstanbul Emniyeti'nin dün gece TT Arena'da yaşanan olaylar hakkındaki soruşturmasını genişleterek sürdürmesi bekleniyor.

Metin Karabaş, stat garajında çıkan olaylar hakkında, "Volkan ve Emre gayet normal bir şekilde arabalarına bindi. Hasan Çetinkaya ise arabaya binmeden önce sert bir şekilde bağırdı. Olayları bu tavır başlattı. Araba gittikten hemen sonra güvenlikler, 2-3 kişiyi direkt hedef alarak yuruklamya başladılar. Yatırştırmaya fırsat kalmadan kavga büyüdü. Bu tam bir saldırıydı. Orası bir akreditasyon alanı. Emre'nin arabasının oraya girmesi bile zafiyet" ifadelerini kullandı.

Yine olay, yine ceza!