Lutfi Arıboğan başkanlığa aday oldu

Lutfi Arıboğan başkanlığa aday oldu
Lutfi Arıboğan başkanlığa aday oldu
Uzun yıllar Türkiye Basketbol Milli Takımı'nın kaptanlığını yapan Lutfi Arıboğan, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı. Turgay Demirel'in görevi bırakmasının ardından yönetim kurulunun oy birliğiyle başkan olan Harun Erdenay, seçimde Arıboğan ile başkanlık koltuğu için yarışacak.

RADİKAL - Türk basketbol tarihinin önemli isimlerinden olan 54 yaşındaki Lutfi Arıboğan, Mayıs 2015’te yapılacak Türkiye Basketbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu’nda başkan adayı oldu.

Fenerbahçe Ülker'in rakibi Real Madrid

LUTFİ ARIBOĞAN KİMDİR?

Sırasıyla Çukobirlik, Ankara DSİ, İstanbul Bankası Yenişehir, Efes Pilsen, Galatasaray ve Ülkerspor'da 20 yıl süren basketbol kariyerinin ardından, Ülkerspor Genel Müdürlüğü görevini üstlenen Arıboğan, ilk yöneticilik deneyimi süresinde Avrupa basketbolu açısından devrim niteliği taşıyan Euroleague'in kuruluşunda etkin rol aldı. Arıboğan, sonrasında kurucu üyesi olduğu Euroleague’de, ‘Finans Komitesi’ üyeliğini de üstlendi.   

2005 yılından itibaren ise spor yöneticiliğine Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreterliği ve Başkan Vekilliği pozisyonlarında devam etti. Bu süre zarfında UEFA Pazarlama Komitesi As Başkanlığı görevini de sürdürdü. 2012- 2014 yılları arasında Galatasaray İcra Kurulu Başkanlığını yürüten Lutfi Arıboğan, bu dönemde Avrupa Kulüpler Birliği Pazarlama Komitesi (ECA) üyesi olarak da görev yaptı.

Ve Kelsey Bone geri dönüyor